Zamówiłem firmę do instalacji sanitarnej

Gdy budowałem Nasz piękny dom to zacząłem od tego co jest absolutną podstawą wszystkiego. Zamówiłem projekt u architekta. Chcieliśmy z żoną i synkiem mieszkać tak jak sobie to wymarzyliśmy. Dlatego indywidualny projekt wraz z jego adaptacją do działki zamówiłem w pracowni projektowej. Nie kupowałem gotowego szablonu, bo to nie jest dobry sposób na budowę. W projekcie od architekta uwzględnione zostały wszystkie szczegóły związane z wybudowaniem domu na gotowe.

Wykonanie instalacji sanitarnej zajęło sporo czasu

fachowe instalacje sanitarne na śląskuZaskoczyło mnie to, że sporo czasu trzeba było poświecić na wykonanie wszelkich instalacji, które są niezbędne do funkcjonowania w domu jednorodzinnym. Mam na myśli takie kwestie jak elektryczność, sanitariaty czy ogrzewanie i wentylacja. W zasadzie poza elektrycznością to najważniejsze było zrealizowanie całości inwestycji pod kątem instalacji sanitarnej. Wiązało się z tym naprawdę sporo pracy, pomimo, że zamówiłem najlepszą firmę oferującą fachowe instalacje sanitarne na Śląsku. W skład instalacji sanitarnej wchodzi praktycznie wszystko co się wiąże z wodą, powietrzem i gazem. Jak się można łatwo domyśleć to poza wybudowaniem domu najwięcej czasu zajmuje właśnie wykonanie kompleksowych instalacji sanitarnych. I w tym miejscu wrócę jeszcze na chwilę do tego, że projekt domu zamówiłem u architekta. Bardzo często jest tak, że projekty szablonowe nie zawierają niczego innego poza samą konstrukcją budynku. I po zamówieniu taniego projektu przez internet okazuje się nagle, że trzeba sobie dokupić jeszcze kilka innych projektów. Ja za swój projekt domu zapłaciłem sporo więcej, aniżeli w przypadku projektu zamówionego według szablonu. Mam za to pewność, że wszystko jest w nim zawarte i ujęte, dzięki czemu nie muszę się zastanawiać nad tym czego jeszcze w moim domu może zabraknąć.

I właśnie kompletny projekt umożliwił mi skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się kompleksowymi instalacjami sanitarnymi. W projekcie wszystko było uwzględnione. Nie musiałem się martwić, że nie ma wody czy prądu. Porządny projekt uwzględnia każdy rodzaj instalacji. Potem wystarczy jedynie dać ten projekt do realizacji firmie, która zajmuje się sanitariatami czy na przykład elektrycznością. Bez uwzględnienia tych instalacji w projekcie trzeba by wszystko przygotowywać osobno.