Założenie dużych okien w pokoju

Niedawno kupiłam nowe mieszkanie w centrum miasta. W jednym pokoju były dwa okna, które znajdowały się blisko siebie. Ściana dzieląca między nimi może miała jakieś pięćdziesiąt centymetrów. W sumie to ja chciałbym mieć takie jedno duże okno. Myślę, że zburzenie tego kawałka ściany i zdjęcie tych dwóch okien nie zajmie dużo czasu. Dlatego podzwoniłam do różnych ekip remontowych i podpytałam ich o cenę, a przede wszystkim o czas wykonania prac.

Wymiana mniejszego okna na większe

okna jastrzębieObecnie jest lato i mieszkanie jest na czwartym piętrze, więc nawet jakby ekipa remontowa nie zdążyła by w przeciągu jednego dnia, to nic nie szkodzi. Ale firma ta zapewniła mnie, że jeśli będą to robić od samego rana to wieczorem praca powinna być skończona. Zawsze chciałam mieć duże okno w pokoju, więc zdecydowałam się by ekipa remontowa przyjechała i wykonała prace. Te mniejsze okna były dobre, więc mogłam je odsprzedać. Jest w mieście taki komis, który przyjmuje używane okna jastrzębie to miasto, które ma chyba jeden taki punkt, ale do końca nie jestem pewna. Do tego okna zażyczyłam sobie też postawienie dużego parapetu, od strony wewnętrznej, wiecie tak by można było usiąść na nim i podziwiać widoki za oknem. Ekipa przyjechała tak przed ósmą w sobotę rano. Najpierw zdjęli stare okna i je zabezpieczyli. Potem przystąpili do usuwania tego kawałka ściany, który rozdzielał dwa okna. Potem prace miały na celu wstawienie nowej ramy okiennej i potem już samego okna. Na samym końcu robotnicy zajęli się wykańczaniem całego okna i położyli parapet. Efekt końcowy był zachwycający. W pokoju zrobiło się od razu jaśniej i tak przestronnie było. To był efekt tak dużego okna. Robotnicy całą swoją pracę skończyli tak po dwunastej. Trochę to zeszło, ale trzeba pamiętać, że najdłużej wysychał klej pod parapetem. Jestem zadowolona z ich pracy, wykonali ją dobrze i sprawnie. Za całość nie zapłaciłam aż tak dużych pieniędzy, zwłaszcza jak trochę odzyskałam ze sprzedaży starych okien.

Niedawno postanowiłam przeprowadzić mały remont polegający na wymianie dwóch okien na jedno. Nie obyło się bez ekipy remontowej. Musiałam kogoś wynająć, sama nie byłam bym w stanie tego zrobić. Aby wstawić jedno, duże okno, robotnicy musieli wyburzyć kawałek ściany. Efekt końcowy jest dobry. Takie duże okno w pokoju dobrze wygląda.