Do psychologa chodzą osoby w różnym wieku – zarówno ludzie starsi, jak i znacznie młodsi. Można udać się do psychologa z dzieckiem, aby specjalista ocenił, czy rozwija się prawidłowo, albo czy jest już gotowe emocjonalnie do pójścia do szkoły. Bada wówczas jego gotowość szkolną – najczęściej razem z doświadczonym pedagogiem. Do psychologa można się udać również wówczas, gdy pociecha ciężko przeżywa ciężkie chwile albo przeżyła bardzo silny stres. 

Pomoc psychologa przy rozwodzie

psycholog dziecięcy poznańBardzo pomocne jest wsparcie ze strony psychologa przy rozwodzie. Jeśli mamy dzieci, powinniśmy myśleć przede wszystkim o nich i zastanowić się nad terapią rodzinną. Psycholog dziecięcy Poznań pomoże nam wytłumaczyć dziecku, jakie wydarzenie następują w jego życiu. Trzeba bowiem wiedzieć, że dzieci bardzo silnie przeżywają trudne emocje, a może się to objawiać  na wiele sposobów. Niektóre dzieci zamykają się w sobie, zaś inne reagują gniewem lub złością. Przydatne są między innymi bajki terapeutyczne, pisane przez specjalistów. Dobrze byłoby udać się do takiego psychologa, który terapię poprowadzi w sposób wysoce kompetentny i profesjonalny. Musi mieć oczywiście dobre podejście do dzieci, gdyż to właśnie ich przede wszystkim dotyczy terapia. Rozwód nie jest łatwym wydarzeniem ani w życiu rodziców ani w życiu dzieci. Cała rodzina musi przejść przez trudne chwile. Jeśli jednak jest to jedyne rozwiązanie i decyzja jest ostateczna, trzeba dojść do porozumienia z współmałżonkiem w kwestii wychowywania dzieci po rozstaniu. Można także zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem na początek nie będzie separacja. Po wizytach u dobrego psychologa czasem okazuje się, że możliwe jest uratowanie rodziny i małżonkowie postanawiają dać sobie jeszcze jedną szansę na udane, wspólne życie. 

Są takie sytuacje w życiu, kiedy warto skorzystać z pomocny psychologa. Oczywiście należy zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych specjalistów. Chodzi o to, aby udać się do polecanego na szeroką skalę fachowca. Każdy z nas może potrzebować wsparcia psychologicznego i nie ma w tym nic dziwnego. Do psychologa mogą chodzić zarówno osoby bardzo młode, jak i znacznie starsze. Nierzadko do specjalisty udają się całe rodziny, by podjąć terapię i uporać się z konkretnym problemem.