Zalety stosowania obrotnic do palet

Praca z wieloma ładunkami paletowymi (na przykład na magazynach), wymaga używania wielu maszyn i urządzeń, które sprawiają, że wiele zajęć tego typu odbywa się sprawnie i bezproblemowo. Jednak istnieją także sytuacje, które wymagają zainstalowania maszyn, które poradzą sobie na przykład z wywracaniem palety. W takich wypadkach montuje się specjalne inwertery do palet, które są zdolne do obrócenia palety o 93 stopnie. Umożliwia to bezproblemowe dołożenie lub odjęcie towaru, lub przeprowadzenie innych działań.

Inwertery i obrotnice do palet

obrotnica do paletDzięki obracarce do palet możliwe może stać się szybkie przepakowanie towaru lub uzupełnienie braków. Obrót palety umożliwia także dołożenie przekładek czy innych zabezpieczeń. Obrotnica do palet jest montowana w zakładach produkcyjnych, magazynach lub też firmach, które prowadzą przyjęcie towaru na paletach. W każdym z tych wypadków obrotnica do palet sprawdzi się idealnie. Dzięki działaniu inwerterów do palet pracownicy mogą w szybki sposób wymienić wadliwą paletę, a także dokonać wymiany palety standardowej na paletę euro. W wielu wypadkach tego typu obracarki do palet mogą dawać możliwości swobodnej i szybkie pracy, bez konieczności ściągania materiału w normalny sposób, który jest nie tylko czasochłonny, ale także ciężki do szybkiego wykonania. Specjalne obracarki do palet są obsługiwane przez jednego operatora. Ich działanie jest bardzo proste i szybkie, a najważniejszym elementem ich działania jest możliwość obrócenia nawet największej palety. W wielu wypadkach ważną rolę odgrywa także system, który stabilizuje całość, a także umożliwia bezpieczny powrót palety do położenia początkowego. Palety tego typu są obracane w bezpieczny sposób, co sprawia, że praca operatora nie jest obarczona ryzykiem wypadku, a także innego nieprzewidzianego zdarzenia.

Ażeby nowoczesna obracarka do palet mogła dobrze działać, musi być ona napędzana przez niezawodny system hydrauliczny. Dzięki temu możliwe jest nie tylko szybkie, ale także i bezpieczne obracanie ciężkich palet. Napęd hydrauliczny umożliwia bezpieczne obracanie palety, a także luzowanie jego ładunku, co umożliwia wykonywanie prac w zakładach czy magazynach. Niezawodność urządzenia jest możliwa do osiągnięcia dzięki połączeniu zasilania hydraulicznego oraz elektrycznego.