Zalety ślubu w plenerze

Organizacja ślubu w plenerze ma wiele zalet. Przede wszystkim bawimy się na świeżym powietrzu, a to jest korzystne dla naszego zdrowia. Jest to także oryginalna forma wesela – zatem nie mamy uroczystości pospolitej, ale wyjątkową i niebanalną. Na uwagę zasługuje też to, że czasem koszt takiej uroczystości jest niższy niż przy organizacji przyjęcia w renomowanym lokalu. Każdy może zorganizować ślub tak, jak sobie wymarzy.

Catering na uroczystość w plenerze

ślub w plenerze dolnośląskieBardzo ważne jest to, abyśmy zadbali o odpowiednią obsługę gastronomiczną uroczystości odbywającej się na świeżym powietrzu. Mowa jest tutaj zarówno o przygotowaniu odpowiednich potraw i przekąsek, jak i podaniu smakołyków gościom. Ślub w plenerze dolnośląskie powinien być obsługiwany przez firmę cateringową, cieszącą się szerokim uznaniem. Dobrze byłoby, aby pracujące tam osoby miały doświadczenie w obsłudze wesel. Dzięki temu będziemy mogli być spokojni o to, że wszystko odbędzie się tak, jak należy. Przygotować trzeba oczywiście odpowiednią liczbę krzeseł oraz stoły, na których postawione zostanie jedzenie oraz picie. Na weselu nie powinno zabraknąć zespołu muzycznego albo ewentualnie doświadczonego DJ-a, który gra na tego typu przyjęciach. Zazwyczaj na weselach nie tylko jemy pyszne potrawy, ale również bawimy się wesoło w rytm muzyki. Co jeszcze będzie ważne? To, abyśmy zapytali gości czy zamierzają zostać na noc po uroczystości. Jeśli tak – to dobrze byłoby pomyśleć o zapewnieniu im komfortowego noclegu. Możemy gościom zaproponować nocleg u nas w domu, jeśli mamy odpowiednią ilość miejsca, wolne łóżka. Możemy również zarezerwować pokoje w hotelu i wówczas goście będą mogli zatrzymać się w apartamencie. Do ślubu przygotowujemy się bardzo starannie, gdyż chcemy, aby wszystko było perfekcyjnie zorganizowane. Kobiety nawet wykonują przed uroczystością piękny, profesjonalny makijaż – jeśli oczywiście mają na to ochotę. Zazwyczaj kupuje się piękną, długa suknię ślubną. Zdarzają się jednak także suknie nieco krótsze. Każdy ubiera się tak, jak ma ochotę. Oczywiście adekwatnie do uroczystości.

Mężczyźni na ślub ubierają zazwyczaj garnitur. Może być to garnitur czarny, brązowy, niebieski, granatowy, jak i biały albo zielony. Ważne jest to, aby był to strój uroczysty i pasujący do okoliczności. Najważniejsze jest to, aby wesele zorganizowane przez nas zostało starannie i wspaniałe. Pamiętajmy o tym, jak ważna na przyjęciu weselnym jest atmosfera. Z pewnością warto zatem zadbać o oprawę muzyczną, a także zatrudnić doświadczonego wodzireja.