Zalety odbojnic odblaskowych

W halach, magazynach, ale także i na placach budowy bardzo często można spotkać miejsca, w których przebywanie może być potencjalnie niebezpieczne. W takim przypadku, miejsca takie powinny być czytelnie oznaczone, aby już z daleka informować o potencjalnym zagrożeniu. Oprócz tego oznaczenia takie powinny być solidnie przymocowane, aby nie dało się ich samodzielnie lub przypadkiem przestawić.

Zastosowanie odbojnic liniowych

odblaskowe odbojnice linioweW niemal każdym magazynie, hali przeładunkowej czy na placu budowy występują miejsca, w których przebywanie z różnych względów może być niebezpieczne. Zazwyczaj niebezpieczeństwo jest związane z dużą dziura w naprawianej drodze, czy też faktem składowania w danym miejscu materiałów łatwopalnych. Takie miejsca powinny być bezwzględnie oznaczone, aby wszyscy zdawali sobie sprawę z potencjalnego niebezpieczeństwa podczas przebywania w takim miejscu. Zawyżaj w celu zabezpieczenia takich potencjalnie niebezpiecznych miejsc stosowane są odblaskowe odbojnice liniowe. Mają one postać oklejonych odblaskową, najczęściej dwukolorową taśmą rur, które są solidnie przymocowane do podłoża i ciągną się na określonej długości przy podłożu. Folia odblaskowa sprawia, że odbojnice liniowe są widoczne nocą i w trudnych warunkach atmosferycznych.  Najczęściej takie odbojnice wykorzystuje się w różnego typu halach produkcyjnych, ale także w fabrykach czy magazynach. Ze względu na to, ze odbojnice rurowe są najczęściej produkowane z ocynkowanej stali, można je bez problemu stosować także na zewnątrz, bez obawy, że warunki atmosferyczne je uszkodzą. Dzięki temu bardzo często stosuje się je na przykład w miejscu przyjmowania dostaw czy na placach budowy. Odbojnice liniowe są mocowane do podłoża przy pomocy solidnych wkrętów. Z tego względu praktycznie niemożliwe jest przesunięcie takiego oznaczenia siłą rąk, co pozwala stosować tego typu odbojnice w celu wytyczania stref dla pojazdów. Jest to szczególnie istotne w przypadku prac drogowych, czy też na magazynach, gdzie w ten sposób chroni się ściany magazynu przed wjechaniem w nie samochodu dostawczego.

Właściwe zabezpieczenie miejsc potencjalnie niebezpiecznych jest obowiązkiem właściciela danego obiektu. Jest to szczególnie w tych miejscach, gdzie składowane są niebezpieczne substancje, lub występują na przykład wyrwy w drodze grożące upadkiem. Do zabezpieczeń szczególnie zaleca się używanie specjalnych, wytrzymałych, odblaskowych elementów.