Zalety kremacji zwłok

Tradycyjny pochówek to nie jedyny sposób na wysłanie zmarłego w jego ostatnią podróż. Ponieważ na cmentarzach jest coraz mniej miejsc, ceny działek rosną i czasami stają się nieopłacalne. Alternatywną opcją jest kremacja osoby. Różni się nie tylko akceptowalnym kosztem, ale także estetyką rytuału.

Przewaga kremacji nad tradycyjnym pochówkiem

kremacja zwłok gdańskZabieg polega na spaleniu ciała zmarłej osoby, polegającym na późniejszym umieszczeniu prochów w specjalnej urnie. Wielu coraz częściej rezygnuje z tradycyjnej metody pochówku. Wybór kremacji osoby wiąże się z prostą organizacją zabiegu. Jednocześnie eliminuje bolesne przygotowania związane z szukaniem miejsca na cmentarzu. Pożegnanie drogiej osoby zachowuje swoją estetykę. Ponadto przewiduje się znaczne oszczędności czasu i kosztów. Z psychologicznego punktu widzenia procedura kremacji jest uważana za mniej emocjonalną i traumatyczną dla bliskich zmarłego. Zmniejszone koszty pogrzebu to również zalety procesu, jakim jest kremacja zwłok Gdańsk posiada firmy pogrzebowe, których koszt usługi jest znacznie niższy, niż tradycyjny pochówek. Kremację można dziś nazwać bardziej postępową pod każdym względem. Będzie to kosztować około połowę kosztów tradycyjnego pochówku. Również krewni mogą znacznie zaoszczędzić na zakupie drogich trumien. Jeśli dana osoba zmarła jest w innym mieście lub kraju, znacznie łatwiej jest przetransportować urnę z prochami niż ciałami. Regularna pielęgnacja grobu nie jest wymagana, jeśli mieszkamy daleko, ponieważ urna może zostać umieszczona w kolumbarium. Kremacja nie jest sprzeczna z kanonami katolickimi. Księża mają oficjalne pozwolenie na prowadzenie nabożeństw pogrzebowych w krematorium.

Kremacja to też przyjazność dla środowiska. Naturalna mineralizacja ciała może trwać nawet pięćdziesięciu lat, podczas gdy pył przechodzi przez ten etap w ciągu dwóch godzin. Cmentarze, nawet te budowane zgodnie z wszelkimi normami sanitarnymi, naruszają ekologię wód gruntowych, wywierając negatywny wpływ na środowisko. Kremacja zaś nie wpływa źle na glebę.