Wysoka jakość produktów firmy Parker

Od dłuższego już czasu szukałam odpowiedniego narzędzia, które sprawi, że pisanie stanie się efektywniejsze. Zależało mi na tym, aby nowy długopis bądź pióro pozwalało mi na jak najszybsze pisanie, a przy tym czytelne. Długo zastanawiałam się nad odpowiednim wyborem, aż wreszcie zdecydowałam się zainwestować w pióro od Parkera i dziś jestem sobie bardzo wdzięczna za ten pomysł.

Rewelacyjne pióro od Parkera

naboje do pióra parkerKiedy szłam na studia kupiłam sobie nowego notebooka, który miał mi służyć za notatnik, jednakże po pewnym zasie zrezygnowałam z niego na rzecz ręcznego pisania z kilku względów. Po pierwsze lubię pisać i w jakiś sposób sprawia to, że się nieco wyciszam i uspokajam, a po drugie i chyba najważniejsze – podczas pisania lepiej zapamiętuję treść aniżeli wówczas, gdybym zapisywała ją na komputerze. Wiedziałam jednak, że w przypadku studiów zwykły, tradycyjny długopis raczej nie zda swojego egzaminu i zależało mi na tym, aby kupić coś, co pozwoli mi pisać szybko, a jednocześnie oczywiście czytelnie. Mój wybór padł na pióro od Parkera i dziś wiem, że był to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze naboje do pióra parker są szeroko dostępne i można je zarówno w prosty i szybki sposób zamówić przez internet, jak i oczywiście kupić w praktycznie każdym sklepie z tego typu asortymentem. Kolejną zaletą nabojów do tego pióra jest fakt, że nie wylewają się one co niestety jest często przypadłością w przypadku zwykłych wkładów. Atrament ma bardzo elegancki i charakterystyczny dla tej firmy kolor zbliżony barwnikiem do odcienia indygo. Ponadto atrament też jest bardzo trwały i nie blaknie co stanowi ogromny plus na studiach, kiedy za kilka lat będę na pewno korzystała z notatek podczas pisania pracy na zaliczenie. Samo pióro oczywiście jest niesamowicie wysokiej jakości: ani za ciężkie, ani za lekkie, doskonale wyważone idealnie leży w dłoni. Świetnie wyprofilowane stalówki sprawiają, że piórem znacznie lżej się pisze niż w przypadku tańszych modeli. 

Jako dziecko w szkole podstawowej, a później w gimnazjum często pisałam piórem właśnie z tego powodu, że pisało mi się szybciej i po prostu lepiej, aczkolwiek wówczas były to oczywiście tanie pióra za maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Właśnie przez wzgląd na te doświadczenia zdecydowałam się na pióro od Parkera, jednak jego jakość jest nieporównywalna z żadnym innym piórem. W przypadku tej marki naprawdę wiem, że płacę za najwyższy standard jaki tylko może istnieć w przypadku piór wiecznych.