Wymarzone meble do sklepu tylko na zamówienie

Zakładanie własnego biznesu nie musi być trudne ale z pewnością wymaga dużo pracy i wytrwałości. Szczególnie jeżeli wchodzi się na lokalny rynek nie posiadając żadnego doświadczenia, uzbrojonym jedynie w wiarę we własny sukces. W obliczu nowych wyzwań i pojawiających się przeszkód nie warto rezygnować z pierwotnych założeń a jedynie szukać rozwiązań zbliżających nas do nich.

Meble na zamówienie pomysłem na oryginalny sklep

meble sklepowe na zamówienieKiedy wpadłam na pomysł otwarcia własnej kwiaciarni miałam już za sobą pewne doświadczenia związane z zamawianiem kwiatów do pracy i szkoły. Zamawiałam je przeważnie w wersji hurtowej a następnie łączyłam w wiązanki zgodnie z zapotrzebowaniem i w zależności od okazji. Uznałam, że jest to sprawa warta przetestowania w charakterze własnego biznesu. Po załatwieniu wszelkich formalności urzędowych przyszedł czas na lokal. Od dłuższego czasu prowadziłam negocjacje z właścicielem pawilonu w mojej dzielnicy, który w moim mniemaniu spełniał warunki lokalu pod przyszłą kwiaciarnię. Kiedy ostatecznie udało się uzgodnić warunki najmu lokalu, przyszedł czas na wyposażenie. Niestety żadne z dostępnych na rynku mebli nie spełniały moich oczekiwań. Wymyśliłam sobie bardzo dokładnie jak ma wyglądać moja kwiaciarnia i nie zamierzałam zmieniać projektu ze względy na brak odpowiednich mebli. Szukając innych rozwiązań trafiłam na producenta, który zgodził się wykonać takie meble sklepowe na zamówienie. Nie było tego dużo ale zależało mi na konkretnych rozmiarach i kształtach. Po niecałym miesiącu do kwiaciarni przyjechała dostawa. Piękne, drewniane, stylizowane na stare meble wykonane były perfekcyjnie. Dwa wysokie solidne regały ze zwężającymi się ku górze półkami przypominające schody, obszerny stół spełniający funkcję lady z dwiema szufladami i zamykaną szafką pod blatem, jeden zwykły regał z lustrzanymi plecami oraz dwie komody z nadstawkami. Wszystko dokładnie dopasowane do powierzchni lokalu. Po ustawieniu na swoich miejscach meble wyglądały jeszcze lepiej niż na projekcie. W czasie kiedy powstawały, ja szukałam odpowiednich elementów wystroju i oświetlenia. Chciałam, żeby moja kwiaciarnia nie była po prosty kwiaciarnią. Można w niej było również zamówić kartki wykonywane ręcznie ze własnymi lub zaproponowanymi dedykacjami.

Kwiaty zamawiałam u stałych dostawców dzięki czemu kupowałam je taniej. Meble doskonale sprawdziły się w swojej roli i były moim powodem do dumy. Klienci często pytali gdzie kupiłam takie piękne regały i komody. Nie jednemu z nich udostępniłam kontakt do ich wykonawcy, który w szybkim czasie zyskał sporo nowych klientów. Kwiaciarnia ma się doskonale od pięciu lat a zamówione do niej meble wciąż wyglądają jak nowe.