Nie da się ukryć, że podłoga w pomieszczeniach domu czy mieszkania odgrywa bardzo ważną rolę, a przy każdej okazji to właśnie na niej skupiana jest uwaga gości nas odwiedzających. Przed wyborem należy się jednak dokładnie zastanowić, jaka będzie najlepsza, tak by spełniała wszystkie nasze wymagania.

Jaką wykładzinę wybrać?

wykładzina podłogowa pcvGdy podczas remontu lub przeprowadzki do nowego domu, wykańczamy podłogę, przeważnie sięgamy po panele, płytki, kafelki, deski itp. Jednak częstym wyborem okazuje się również wykładzina podłogowa PCV, która ponownie stała się popularna i niczym nie przypomina tej z czasów PRL-u, dlatego też znów chętnie pojawia się w wielu pomieszczeniach. Podłogi PCV są obecnie bardzo dobrej jakości, więc naprawdę interesująco prezentują się w niemal każdym pomieszczeniu. Jakie, więc zalety ma w sobie podłoga PCV? Otóż do najważniejszych, z pewnością należy fakt, że jest bardzo łatwa w pielęgnacji, dzięki płaskiej powierzchni oraz braku szczelin, jak również nie wymaga drogich i specjalnych środków do czyszczenia, nie odkształca się i nie pęcznieje podczas kontaktu z wilgocią czy ciepłem, dlatego też śmiało można umieścić ją, w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy korytarz. Zachęcające są również ceny wykładzin, których koszt znacznie taniej wychodzi niż wybór innego podłoża, dzięki czemu możemy częściej zmieniać wystrój wnętrza, a tym samym dopasować do niego nową podłogę. Na rynku mamy spory wybór różnych wzorów i kolorów, a nawet grubości wykładzin (imitacja drewna, płytek, parkietu, desek, kamienia, lub jednokolorowe podłoże), więc każdy domownik jest w stanie z łatwością dopasować odpowiedni rodzaj do swoich upodobań. Co więcej, gdy w domu są małe dzieci, warto wybrać wykładzinę z warstwą antypoślizgową, której taka właśnie wersja również jest dostępna w ofercie wielu firm. Co ciekawe, dzięki prostemu montażowi wykładziną można zasłonić zużyty już parkiet, zniszczone panele czy nudne płytki, wszystko zależy od naszych pomysłów.

Wykończenie podłogi wykładziną PCV sprawdzi się nie mal w każdym pomieszczeniu, na schodach czy korytarzach. Dzięki nieograniczonej możliwości wyboru, rodzaju wykładziny, można tworzyć przeróżne, piękne aranżacje, jak i z łatwością je zmieniać. Niezależnie jaki rodzaj wybierzemy, każda wykładzina PCV będzie bardzo trwała i łatwa w utrzymaniu.