Każdy labrador jest doskonałym rodzicem. Suczki tej rasy potrafią urodzić w jednym miocie nawet sześć szczeniaków. O nowo narodzone psiaki trzeba zadbać, aby w pełni poprawnie się rozwijały. Podczas ich wychowywania należy działać schematycznie, aby pieski były ułożone i grzeczne. Z reguły labrador retriever taki jest, lecz trzeba u niego wzmocnić tą cechę.

Jak wychować szczeniaki labradora?

labrador retriever szczeniakiPsy posiadają różne charaktery. Nie ma problemu z tą rasą, labrador retriever szczeniaki są niesamowicie łatwe w hodowli jeśli chodzi o ich usposobienie. Przed zakupem szczeniaka należy się dobrze zastanowić, ponieważ psiak dorasta do dużych rozmiarów Tuż po urodzeniu szczeniaki powinny spędzać jak najwięcej czasu z matką. Będą one karmione przez nią przez okres dwóch tygodni. Najlepiej po tym czasie dokarmiać zwierzaki butelką, ponieważ już od najmniejszych lat docenią bliskość z człowiekiem. Miesiąc życia tych zwierzaczków wystarczy, aby zaczęły jeść mleko z miseczki. Psiaki będą skłonne do zabawy zarówno z Tobą, jak i między sobą. Będzie to okres, gdzie możesz zacząć uczyć ich pierwszych komend. Po jakimś czasie chętnie wykonają wszystkie polecenia, jakich ich nauczysz. Jeśli zamierzasz odłączyć szczeniaki od mamy, dobrze jest zrobić to po niecałych dwóch miesiącach. Będą na tyle samodzielne, że poradzą sobie w nowym domu. Labrador retriever musi czuć, że człowiek który się nim opiekuje bardzo go kocha, dlatego nowy właściciel musi poświęcać psu czas. Same spacery mogą nie wystarczyć, najlepiej bawić się z nim. Psy chętnie aportują, dlatego może to być ta forma aktywności. Każdy szczeniak może mieć nieco inne usposobienie, lecz cechy wspólne dla rasy pozostaną. Labradory są spokojne i cierpliwe, a także skłonne do zabawy i okazywania uczuć. Pamiętaj przy tym podczas wyboru rasy, ponieważ pies naprawdę potrzebuje poświęconego czasu.

Hodowla labradora od szczeniaka, aż po dorosłego psa sprawi Ci ogromną przyjemność. Pamiętaj, że z psem jest tak samo jak z dzieckiem. Należy poświęcić mu czas i cały czas obserwować jego stan zdrowia. Tylko zdrowy pies jest w pełni szczęśliwy z kontaktu z człowiekiem. Uwierz, że jest to niesamowicie wierna rasa psa. Zwierzątko nie opuści Cie na krok, więc stanie się Twoim prawdziwym przyjacielem.