Wybór kuchennej fototapety

W minione wakacje postanowiliśmy realizować remont, który zaplanowaliśmy już bardzo dawno temu. Przede wszystkim odświeżenia wymagała kuchnia. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z tego, że zdecydowaliśmy się nakleić fototapetę na ściany. Okazuje się, że to bardzo ekonomiczne, estetyczne i wygodne rozwiązanie.

Użycie fototapety w kuchennym wnętrzu

fototapeta do kuchniKiedy zaczynaliśmy planować remont kuchni, byliśmy przekonani, że remont będzie wiązał się z położeniem nowej glazury na ścianach. Co za tym idzie, spodziewaliśmy się wysokich kosztów oraz wielu uciążliwych, długotrwałych prac. Jednak podczas wizyty w jednym ze sklepów budowlanych trafiliśmy na stanowisko z fototapetami. Wcześniej nie pomyślałabym nawet, że fototapeta do kuchni to możliwe i rozsądne wyjście! Pracujący na tym stanowisku człowiek pokazał nam dokładnie materiał, z którego wykonuje się takie tapety. Są one wodoodporne, wytrzymują wysokie temperatury i można je szybko i wygodnie zmywać delikatnymi środkami chemicznymi. Okazało się również, że na tapecie można wydrukować tak naprawdę dowolne zdjęcie, co daje niesamowite możliwości dekorowania wnętrza. Po dość burzliwej dyskusji wybraliśmy rustykalny widok uwieczniony podczas wakacji w Toskanii. Kiedy nadszedł czas montażu, zostaliśmy po raz kolejny pozytywnie zaskoczeni. Czas realizacji wyniósł tylko trzy tygodnie, a bardzo pomocna ekipa uporała się z naszą fototapetą w jedno popołudnie. W ten sposób bez długotrwałego remontu otrzymaliśmy całkowicie nowe, przepiękne wnętrze.

Nasz kuchenny remont zakończył się sukcesem. Trwał bardzo krótko, ale efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Kuchenne tapety okazały się strzałem w dziesiątkę i takie właśnie rozwiązanie będę z pewnością polecać wszystkim znajomym, którzy planują podobny do naszego remont.