Wybór karnisza metalowego

 

Po zakup karnisza możemy udać się do dużego supermarketu budowlanego lub małego sklepu z wyposażeniem wnętrz. Na rynku działa bardzo dużo małych sklepów z dekoracjami i wyposażeniem wnętrz, gdzie możemy spotkać bardzo szeroką ofertę karniszy. Z ofertą karniszy możemy zapoznać się też w sklepach internetowych. Sklepy internetowe z wyposażeniem wnętrz są to sklepy sprzedające jeden rodzaj asortymentu.

Kupno metalowego karnisza

karnisz metalowy podwójnyNa rynku internetowym funkcjonują sklepy, które specjalizują się w sprzedaży tylko i wyłącznie karniszy. Takie sklepy posiadają w swoim asortymencie bardzo szeroki wybór karniszy każdego rodzaju. Karnisze dzielą się ze względu na: materiał z jakiego są zbudowane, ze względu na funkcjonalność oraz ze względu na sposób montażu. Karnisze są wykonane z: metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Pod hasłem funkcjonalność rozumiemy ilość drążków karnisza. Tutaj wyróżniamy karnisze pojedyncze i podwójne. Na karniszu podwójnym możemy zawiesić jednocześnie firanki i zasłony. Na karniszu pojedynczym możemy zawiesić tylko firany. Wybór karniszy jest bardzo szeroki, szczególnie gdy odwiedzamy sklep który specjalizuje się w ich sprzedaży. Decydując się na kupno karnisza metalowego trzeba się zastanowić na jego sposobem montażu. Karnisz metalowy podwójny najlepiej mocować za pomocą śrub do ściany lub sufitu. Gdy nad oknem mamy jeszcze wysoką ścianę najlepiej będzie zdecydować się na karnisz podwieszany. Taki karnisz wygląda bardzo efektywnie i jest bardzo dobrą dekoracją wnętrza. Karnisz metalowy pojedynczy możemy mocować za pomocą śrub, jeżeli jednak nie chcemy ingerować w ściany możemy wybrać karnisz mocowany rozporowo. Mocowanie rozporowe jest polecane dla karniszy pojedynczych. Mocowanie rozporowe jest stosowane także w karniszach podwójnych z tworzywa sztucznego. Nie poleca się takiego mocowania w karniszach metalowych podwójnych.

Karnisze metalowe mocowane są przeważnie śrubami do ściany lub sufitu. Jeżeli decydujemy się na karnisz podwójny, gdzie chcemy zawiesić firany i zasłony musimy liczyć się z ingerencją w ściany. Jest to w takim przypadku najbezpieczniejsze montowanie karnisza. Karnisz podwójny z metalu jest bardzo dobrym elementem dekoracyjnym wnętrza, szczególnie salonu. Karnisz podwójny świetnie sprawdza się w dekoracji dużych okien oraz okien balkonowych.