Wybór identyfikatora dla psa

Wiele osób ma psa. Nic dziwnego to przecież takie urocze stworzenia, że nie w sposób ich nie mieć. Oczywiście psy to nie zabawki, więc trzeba o nie dbać tak jak o członka rodziny. Z czasem przecież się on staje częścią rodziny. Przywiązujemy si e do niego i dbamy o niego jak to tylko możliwe.

Zrobienie identyfikatora z grawerem

identyfikator dla psa z graweremJa jakieś pięć lat temu kupiłam psa rasowego. Wybrałam dobrą rasę. Jest to ładny pies o jasnej sierści. Pamiętam jeszcze dziś jak na samym początku miałam sporo pracy przy nim. W końcu brałam szczeniaka, który potrzebował dużo uwagi, tak jak małe dziecko. Bawiłam się z nim i opiekowałam się nim. Najważniejsze są szczepienia takiego psa, które co roku trzeba powtarzać. Pamiętam jak na samym początku mój psiak się bal weterynarza, ale teraz już po tylu wizytach się nie boi. Często chodzę z nim na spacer. Spuszczam go wtedy w parku ze smyczy. Ale różnie bywa  i zawsze zakładam pieskowi obrożę z identyfikatorem. Tak by w sytuacji gdyby gdzieś za daleko odbiegł i zgubił się to dzięki temu identyfikatorowi ktoś będzie wiedział gdzie go zwrócić. Taki identyfikator dla psa z grawerem można kupić w sklepie dla zwierząt. Na identyfikatorze mogą znaleźć się takie informacje jak imię psa oraz dane właściciela. To bardzo ułatwi później jego oddanie jeśli się zgubi. Ja nie miałam takiej sytuacji, że spotkałam zabłąkanego psa, który szuka swojego domu, ale gdyby tak było to na pewno ten identyfikator by mi pomógł zidentyfikować właściciela, a przez to pies szybciej by wrócił do swego pana.

Jeśli spuszczacie psa ze smyczy podczas waszych spacerów, to pamiętajcie by pies miał na sobie obrożę z identyfikatorem, na którym będzie wygrawerowane imię psa oraz dane właściciela. To pomoże wtedy w jego ewentualnym poszukiwaniu jak się zgubi. Ułatwi też zadanie osobie, która go znajdzie. Po przeczytaniu informacji na identyfikatorze będzie wiedział komu oddać psa.