Właściwości poduszek pneumatycznych przeciwodleżynowych

 

Pacjenci obłożnie chorzy wymagają odpowiedniej opieki medycznej. Oprócz podawania leków o stałej porze oraz systematycznej rehabilitacji nie można zapominać o właściwej pielęgnacji chorego. Szczególnie istotna okazuje się profilaktyka przeciwodleżynowa. Odleżyny są nie lada problemem. Zmagają się z nim pracownicy medyczni opiekujący się pacjentami przewlekle chorymi.

Poduszki pneumatyczne zapobiegające odleżynom są polecane pacjentom

poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaPacjenci obłożnie chorzy wymagają specjalistycznej opieki. Potrzebują sprzętu medycznego dobrej jakości. Wskazana jest codzienna rehabilitacja. Osoby przewlekle chore, które większość czasu spędzają w łóżku są szczególnie narażone na różnego rodzaju powikłania. Powszechnie wiadomo, że nieużywane mięśnie ulegają stopniowemu zanikowi. Dość częstym problemem są również odleżyny. Profilaktyka przeciwodleżynowa jest niezwykle ważnym elementem właściwej opieki nad ciężko chorym pacjentem. Poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa jest zalecana w przypadku pacjentów, którzy większość czasu spędzają w jednej tylko pozycji. Poduszka pneumatyczna posiada specjalne właściwości, o których warto pamiętać. Są wykonane w elastycznego materiału wysokiej jakości, dzięki czemu poduszka dopasowuje się do kształtu ciała danej osoby. Pacjent ma komfort i łatwiej mu zmienić pozycję. Poduszki pneumatyczne zwykle wypełnione są powietrzem. Dzięki temu ucisk wywierany na ciało pacjenta nie jest tak duży. Ucisk rozkłada się bardziej równomiernie na całą powierzchnię ciała. Nie mniej istotną kwestią jest łatwość w zachowaniu higieny. Poduszki pneumatyczne przeciwdziałające powstawaniu odleżyn są również wskazane w przypadku pacjentów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poduszkę pneumatyczną można zrobić na zamówienie. Kształt i rozmiar poduszki można ustalić z producentem. Poduszkę pneumatyczną można kupić również w dobrym sklepie medycznym oferującym bogaty asortyment.

Opieka nad pacjentami paliatywnymi, którzy przez większość czasu pozostają w łóżku, wymaga szczególnych kwalifikacji. Opiekunowie pacjentów powinni pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pacjent powinien co jakiś czas zmieniać pozycję. Zaleca się również stosowanie specjalnych poduszek pneumatycznych, które zapobiegają powstawaniu groźnych w skutkach odleżyn.