Waporyzacja wypiera tradycyjne palenie

 

Miłośnicy korzystania z dobroczynnych właściwości mieszanek ziołowych w formie wziewnej nie mieli do tej pory innego wyboru, jak tylko ich palenie. Jednak powszechnie wiadomo, że spalanie, nawet jeśli to są zioła, nie jest obojętne dla naszego zdrowia. Wydzielane przy tym substancje smoliste zatruwają powoli nasz organizm, a w takim wypadku używanie ziół mija się z celem, ponieważ przynosi więcej złego, niż dobrego.

Dlaczego waporyzacja się opłaca?

vaporizerNa szczęście od kilku lat użytkownicy ziołowych mieszanek mają możliwość zdrowszego wyboru. Powstała wspaniała alternatywa dla palenia, a jest nią waporyzacja. Vaporizer, czyli urządzenie niezbędne do waporyzacji, ma za zadanie podgrzać susz do temperatury, w której zacznie on parować. W ten sposób odparowane substancje czynne dostają się do naszych płuc bez zbędnych trujących substancji. Co na tym zyskujemy? Oczywiście czystą satysfakcję i niepowtarzalny smak naszych ziół, który podczas spalania niestety traci dużo na jakości. Niektórzy powiedzą: ale vaporizer to duży wydatek. Niekoniecznie, ponieważ po pierwsze: wszystko zależy od wybranego modelu, po drugie: koszty zakupu tego urządzenia zwracają się szybciej niż myślisz. Jak to możliwe? Ta sama ilość suszu po prostu wystarcza na dłuższą sesję waporyzacji, niż ma się to w przypadku palenia. Dlatego też w zależności od częstotliwości użytkowania, prędzej czy później koszty zakupu vaporizera się zwrócą. Kolejnym aspektem przemawiającym za zamianą palenia na waporyzację jest pozbycie się nieprzyjemnego dymu i śmierdzącej popielniczki. Podczas waporyzacji wydziela się tylko niewielka ilość pary o delikatnym i przyjemnym zapachu, dzięki czemu nasze ubrania nie będą już przesiąknięte niemiłym zapachem. Dodatkowo przenośne vaporizery są niewielkich rozmiarów, mieszczą się w dłoni i wyglądem przypominają elektryczne papierosy, dzięki czemu nie będziemy na siebie zwracać uwagi przechodniów na ulicy. Dyskrecja w użytkowaniu z pewnością przemówi do miłośników „dymka pod chmurką”.

Za przewagą waporyzacji nad tradycyjnym paleniem przemawia wiele, od kwestii zdrowotnych, przez komfort użytkowania, na kwestiach finansowych skończywszy. Natomiast urządzenia do waporyzacji, które jeszcze kilka lat wstecz były nowością na naszym rynku, obecnie stają się niezmiernie popularne, przez co ich dostępność i różnorodność jest coraz większa, a cena przystępniejsza.