Waciki wielorazowe do demakijażu

W dobie rosnącej świadomości i troski o naszą planetę coraz częściej pojawiają się rozwiązania proekologiczne, które pomagają każdemu z nas zrobić coś dobrego dla środowiska. Oczywiście większość z nas nie zapomina o segregacji śmieci, wyborze jak najbardziej ekologicznego sposobu ogrzewania pomieszczeń czy o unikaniu jak się da rzecz plastikowych. Jednak można zrobić nieco więcej, na przykład wybierać waciki wielorazowe z różnych materiałów do zmywania makijażu czy innych czynności pielęgnacyjnych.

Wybieranie wacików wielorazowych a troska o planetę

waciki wielorazowe z frotyKażda kobieta, która codziennie wykonuje makijaż i demakijaż wie, ile wacików kosmetycznych można zużyć w ciągu dnia, to samo dotyczy używanych przez niektórych chusteczek nawilżonych do demakijażu właśnie. Jak wiemy, waciki kosmetyczne są pakowane najczęściej w plastikowe torebki, podobnie jak chusteczki do demakijażu. Jeśli używamy ich naprawdę sporo, możemy w tydzień zużyć całe opakowanie, a to już naprawdę sporo plastiku, zwłaszcza jeśli pomnożymy to przez ilość kobiet na świecie, które ich codziennie używają. Dlatego też powstają coraz to nowe sposoby na ograniczenie ilości plastiku w przemyśle kosmetycznym. Jednymi z ciekawszych i skuteczniejszych rozwiązań są na przykład mydła w kostce zamiast w plastikowych butelkach, patyczki do uszu, które są wykonywane z papieru, muślinowe ręczniki do zmywania makijażu, które w połączeniu z olejami idealnie zmywają cały make-up i z powodzeniem można prać je w pralce, podobnie jak waciki wielorazowe z froty czy bawełny. Oczywiście musimy zakupić całkiem sporo takich wacików, jednak kilka paczuszek z pewnością starczy nam na całe lata. Ubrudzone waciki wystarczy wyprać ręcznie lub raz na jakiś czas w pralce, razem na przykład ze ściereczkami do demakijażu. Będziemy mieć świetny produkt i czyste sumienie.

W dzisiejszych, dość trudnych dla naszej planety i żyjących na niej zwierząt i ludzi czasach, musimy szukać rozwiązań, dzięki którym chociaż w najmniejszy sposób będziemy przyczyniać się do poprawy jakości życia na Ziemi. Takie niewielkie kroki, jak właśnie zakupów produktów, jakimi są waciki wielorazowe czy ściereczki do wielokrotnego demakijażu, mogą naprawdę stanowić krok w dobrą stronę. Nic nas to nie kosztuje, a można zrobić coś dobrego.