W jaki sposób reklamować szkolenia na drony?

szkolenia na drony

Wykorzystanie dronów staje się coraz popularniejsze. Na dzień dzisiejszy wykorzystuje się je nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także coraz częściej w celach komercyjnych, a co za tym idzie konieczne jest uzyskanie odpowiednich uprawnień. Fakt ten sprawia, że coraz popularniejsze stają się także szkolenia na operatora drona. W związku z czym dość dobrym pomysłem na własny biznes może okazać się założenie firmy szkoleniowej zakłamującej się prowadzeniem kursów tego rodzaju. Co o specyfice tego typu branży warto wiedzieć, czym charakteryzują się szkolenia na operatora dronów i jak promować taką firmę? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tym artykule. 

Szkolenia na operatora drona – co warto wiedzieć?

Szkolenia na operatorów dornów to zasadniczo szkolenia lotnicze, które uprawniają do pilotażu statków bezzałogowych. Szkolenia tego typy uprawniają do wykorzystywania dronów w celach innych niż rekreacyjne czy sportowe. Zasadniczo na podstawie portalu www.swiatdronow.pl wyróżnić można następujące szkolenia na drony:

Rodzaj szkolenia

Do czego uprawniają

szkolenia VLOS

sterowanie dronem w zasięgu wzroku operatora

szkolenia BVLOS

Sterowanie dronem poza zasięgiem operatora

szkolenia INS

prowadzenie szkoleń w zakresie VLOS/BVLOS

W niektórych ośrodkach szkoleniowych można także spotkać takie szkolenie na operatora drona jak szkolenia GIS, które uprawnia do wykonywania fotografii niskopułapowej w wykorzystaniem drona. Przy prowadzeniu ośrodka szkoleniowego ważne jest to by uzyskał on certyfikat i został wpisany na listę ośrodków szkoleniowych ULC. Certyfikacji podlega kadra pracownicza ośrodka, a by ocena została wydana pomyślenie przynajmniej jeden z pracowników musi posiadać uprawnienia INS. Zajęcia w ramach szkolenia na profesjonalnego operatora drona odbywają się zarówno w formie teoretycznej jak i praktycznie, przy czym ważne jest to by ich ilość była odpowiednio rozplanowana. Ceny kursów na operatora dronów mają dość dużą rozbieżność. Szkolenia VLOS kosztują od 1000-3000 złotych, natomiast szkolenia BVLOS to koszt od 3 tys wzwyż. Ilość osób zainteresowanych tego typu szkoleniami jest dość spora, co wynika z racji nowych przepisów, które narzucają konieczność uzyskania odpowiednich uprawnienia, niemniej by pozyskać klientów trzeba stosować odpowiednie rozwiązania promocyjne, które ułatwia dotarcie do nich z ofertą ośrodka szkoleniowego.

Ośrodek szkoleniowy – rozwiązania reklamowe

stojak na ulotkiChoć ilość osób poszukujących kursów na operatora drona jest obecnie duża, a tego typu ośrodków nie ma za wiele, to jednak by pozyska klientów konieczne jest stosowanie odpowiednich rozwiązań reklamowych. Na jakie rozwiązania reklamowe warto postawić w takim wypadku? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę te proste rozwiązania, które są dość sprawdzone. Warto pomyśleć tutaj o takich środkach promocyjnych jak broszury, ulotki i ekspozytory. Ważne jest tutaj jednak miejsce w którym będziemy rozpowszechniać takie materiały reklamowe. Dobrym miejscem może być sklep zajmujący się dystrybucją profesjonalnych dronów, ponieważ to tam właśnie bywa najwięcej potencjalnych klientów. Należy jednak pamiętać o tym, że stojak reklamowy czy stojak na ulotki, choć są praktycznym rozwiązaniem mają raczej ograniczony zasięg, a co za tym idzie konieczne jest stosowanie dodatkowych rozwiązań.

Filmy reklamowe jako skuteczne narzędzie reklamowe

Filmy reklamoweJednym ze skuteczniejszych rozwiązań promocyjnych są filmy reklamowe. Filmy promocyjne charakteryzują się tym, że mają bardzo szeroki zasięg oddziaływania na klientów, a co za tym idzie są one obecnie jednym z najefektywniejszych rozwiązań marketingowych. Należy jednak pamiętać o tym, że filmy reklamowe to także jeden z najdroższych środków reklamowych, a co za tym idzie decyzja o ich wykonaniu powinna być dobrze przemyślana. Ważne jest tu by wybrać odpowiednią agencję reklamową, jak i wykorzystać nieszablonowe rozwiązania przy tworzeniu video promocyjnego, ponieważ to właśnie takie materiały cieszą się największą popularnością.

Filmy reklamowe w internecie

Filmy reklamoweDecydując się na takie rozwiązania reklamowe jakim są filmy reklamowe należy także dobrze się zastanowić nad metodą ich rozpowszechniania. Na dzień dzisiejszy najefektywniejszym medium zdaje się być internet. Spoty reklamowe wyświetlane na stronach internetowych czy portalach społecznościowych nie mają ograniczenia czasowego, jeśli chodzi o ich długość, dodatkowo zwykle treści zawarte w internecie docierają do większej grupy odbiorców niż te emitowane w telewizji.

Na koniec kilka słów podsumowania

Ośrodki szkoleniowe prowadzące kursy na operatorów bezzałogowych statków powietrznych cieszą się na dzień dzisiejszy całkiem sporym zainteresowanie. By jednak mogły odnieść one sukces na rynku konieczne jest stosowanie odpowiednich rozwiązań promocyjnych.

1 thought on “W jaki sposób reklamować szkolenia na drony?”

  1. Witam, dobrym sposobem na promocję tego typu działalności jest internet. Strona internetowa czy serwisy społecznościowe, to dobre rozwiązanie dla takich szkoleń.

Leave a Comment