Uszyłam tiulową spódniczkę dla córki

Moja córka uczęszcza w przedszkolu na dodatkowe zajęcia z kółka baletowego. Ostatnio z okazji walentynek, dzieci miały wystawić przedstawienie. Dostałam wiadomość od wychowawczyni córki, że dzieci mają mieć na przedstawienie specjalny strój złożony z tiulowej spódniczki. Nie było łatwo dostać taką spódniczkę, szczególnie że moja córka jest dość drobnej postury i ma bardzo mały rozmiar. Postanowiłam, że sama uszyję jej taką spódniczkę na przedstawienie.

Jak uszyć tiulową spódniczkę z pomponikami?

spódnice tiulowe dziecięce z pomponamiW wiadomości od przedszkolanki, że dziewczynki mają mieć na sobie spódnice tiulowe dziecięce z pomponami. Postanowiłam więc zakupić odpowiednie materiały. Kupiłam specjalny tiulowy materiał. Jest on bardzo miękki i delikatny. Wręcz przezroczysty, dlatego szyjąc spódnicę nawarstwia się kilka warstw tiulu, które razem tworzą bardzo ciekawy efekt, który jest idealny do tańczenia biletu. Ponieważ więcej instrukcji co do stroju od przedszkolanki nie usłyszałam dokupiłam do tiulu bawełniane pomponiki średniej wielkości. Spódniczka była zrobiona na gumkę i do tej gumki doszyłam kolorowe pomponiki. Do spódniczki doszyłam także delikatną, jedwabną podszewkę, ponieważ jest zima, a sam tiul jest bardzo lekkim i chłodnym materiałem, idealnym raczej na ciepłe i upalne dni, a nie na zimę. Dzięki podszewce mogłam na spokojnie ubrać córkę w taką spódniczkę, nawet w zimowy dzień. Połączyłam, że sobą warstwy tiulu i wpięłam je w gumkę, którą zakłada się w pasie. Wybrałam delikatnie czerwony tiul, ponieważ kolor ten wydaje mi się uniwersalny. Samo uszycie nie było dla mnie problemem. Tiul jest na tyle delikatnym materiałem, że do jego zszywania nie potrzeba nawet maszyny do szycia. Spódniczka jest bardzo uniwersalna. Jestem przekonana, że przyda nam się jeszcze nie raz, nie tylko na przedszkolne przedstawienia. Można ją zakładać zarówno na co dzień jak i na święto.

Uszyta spódniczka była również bardzo praktyczna dla córki. Tiulowa spódniczka nie krępuje ruchów i dziecko może w niej swobodnie poruszać się. W dodatku jej długość jest idealna, można ją też łatwo skrócić według potrzeb. Potrzeba do tego tylko nożyczek i odrobiny precyzji. Jestem bardzo zadowolona z takiej spódniczki. W dodatku może być ona elementem wielu strojów i stylizacji.