Uciążliwe rybiki w mieszkaniu

Wielu z nas zmaga się z nieproszonymi gośćmi we własnych mieszkaniach. Różnego typu insekty, chętnie zadomawiają wśród naszych szafek, książek, a nawet jedzenia. Któż z nas nie słyszał chociażby o karaluchach, które wyjątkowo ciężko wytępić. To nie jedyne owady, które mogą zaburzyć nasz spokój i komfort codziennego życia. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć.

Jak pozbyć się rybika cukrowego?

trutka na rybikiJednym z najczęściej spotykanych insektów, które mogą znaleźć się w naszym domu, to rybik cukrowy. To mały, podłużny owad, który porusza się szybko i zwinnie. Najczęściej bytuje w miejscach, które są wilgotne i ciemne, a więc w łazienkach. Rybiki możemy jednak znaleźć także wśród szafek kuchennych, a nawet w ubraniach. Na ich obecność narażeni są ci, którzy mieszkają w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Nie trudno się zatem domyślić, że najczęściej spotkamy je w starych kamienicach, piwnicach, ale także nowych mieszkaniach. Istnieją jednak sposoby, które umożliwiają skuteczne pozbycie się niechcianych sublokatorów. Najchętniej wybierana jest trutka na rybiki. Co prawda istnieją różnego typu domowe sposoby (np. zapach cytryny odstrasza te owady), jednak znacznie skuteczniejszym wyborem jest skorzystanie z profesjonalnych preparatów. Możemy zamówić je przez internet, kupić w drogerii lub sklepie ogrodniczym. Zazwyczaj trutka na rybiki cechuje się wysoką skutecznością, a jej cena jest przystępna.

Rybiki cukrowe, chociaż są zupełnie nieszkodliwe dla człowieka i nie przynoszą szkód, nie wyglądają przyjemnie. Zresztą któż z nas chciałby mieć w domu jakiekolwiek insekty. Na szczęście akurat tych owadów dość łatwo się pozbyć (tym bardziej, że nie osiedlają się one w danym miejscu na stałe). Jako, że na rynku dostępne są liczne trutki na rybiki, uwolnienie się od nich nie powinno być żadnym problemem.