Trójfazowe zasilanie odbiorników

W wielu obiektach konieczne jest zainstalowanie dodatkowych maszyn i urządzeń, które pozwalają zapewnić większą niezawodność na różnych płaszczyznach. Dobrym przykładem są obiekty infrastruktury krytycznej, które muszą funkcjonować niezależnie od warunków. Przede wszystkim musi być do nich zapewniony dopływ energii elektrycznej. Obecnie bowiem większość odbiorników potrzebuje do swojego poprawnego działania elektryczności.

Podstawowe parametry agregatu prądotwórczego

agregat prądotwórczy trójfazowyWłaśnie dlatego projektowane są specjalne obwody, które mają za zadanie zapewnić większą niezawodność zasilania niż w przypadku odbiorców indywidualnych. Niemniej jednak niemożliwym jest zapewnienie w stu procentach nieprzerwanej dostawy energii. Stosowane są więc dodatkowe rozwiązania, które mają za zadanie wytworzyć potrzebną moc w przypadku przerwy w zasilaniu z sieci elektroenergetycznej. Ich zadaniem jest dostarczanie energii przez czas potrzebny do uruchomienia rezerwowych jednostek zasilania. Tą rolę pełni przeważnie agregat prądotwórczy trójfazowy, który jest w stanie dostarczyć moc potrzebną do działania najważniejszych systemów oraz urządzeń. Do swojego działania potrzebuje on zasilania paliwem chemicznym, które jest następnie spalane w celu wytworzenia elektryczności. Do najważniejszych parametrów technicznych zaliczyć można między innymi: maksymalną moc, napięcie zasilania, częstotliwość czy wagę. Niemniej ważne są również wymiary całego urządzenia czy pojemność silnika. Warto dodać, że tego typu sprzęt jest wykorzystywany również przez osoby prywatne. Przykładem mogą być przenośne agregaty przy pomocy których zasilane mogą być różnego rodzaju elektronarzędzia niezbędne do prowadzenia prac porządkowych czy drobnych remontów. Jednostki prądotwórcze można kupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również za pośrednictwem Internetu. Jest to niezmiernie ważne.

Dzięki temu klient ma do wyboru szeroki asortyment różnych producentów spośród którego może wybrać pozycję najbardziej dopasowaną do jego potrzeb. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej nawet w momencie, gdy nie ma jej w sieci lub sieć z różnych przyczyn jest niedostępna. W takim przypadku stosowane są alternatywne sposoby produkcji bazujące na spalaniu paliwa chemicznego w celu wygenerowania elektryczności.