Tornistry dla pierwszoklasistów

W wieku trzech lat dzieci idą do przedszkola, które jest dla nich początkiem nauki. Uczą się tam życia społecznego, poznają nowe gry i zabawy, a pod koniec nawet uczą się literek i cyferek. Nie muszą nosić ze sobą książek, ani zeszytów, bo wszystkie przybory mają na miejscu. Jednak kiedy opuszczają mury przedszkola i idą do szkoły, to plecak jest konieczny.

Jak powinny wyglądać dobre tornistry?  

tornister dla pierwszoklasistyPoza książkami i zeszytami, dzieci noszą do szkoły mnóstwo przyborów, butów na przebranie i obowiązkowe śniadanie. Wszystkie te rzeczy sporo ważą, a zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, tornistry dzieci, nie mogą być cięższe niż połowa wagi dziecka. Nowoczesny tornister dla pierwszoklasisty jest lekki i pojemny. Aby pomieścić wszystkie rzeczy, posiada sporo małych i dużych kieszonek. Jest wykonany ze specjalnego, nieprzemakalnego materiału, aby zabezpieczyć zawartość przed zamoczeniem. Dobry plecak powinien mieć usztywniane dno, aby książki i zeszyty się nie pozaginały. Od zewnętrznej strony tornister musi mieć przynajmniej trzy kieszenie, z czego jedna będzie duża, zapinana na zamek, do której dziecko może schować pojemnik ze śniadaniem, lub worek z butami. Dwie mniejsze mogą się znajdować po bokach i być zapinane na zatrzask, albo ściągane sznureczkiem. Pierwszoklasista będzie mógł do nich schować butelkę wody, albo chusteczki. Szelki tornistra, koniecznie muszą posiadać regulację, oraz specjalne, miękkie nakładki, aby obciążony plecak nie powodował dyskomfortu w trakcie chodzenia. W środku plecaka są najczęściej przegródki, które ułatwiają organizowanie przestrzeni dla wszystkich przedmiotów i część jest zapinana na zamki, a część zupełnie otwarta. Dodatkowo przydatna jest mała kieszonka od wewnętrznej strony na telefon i portfel. Dobrze kiedy wewnętrzna strona tornistra jest wyścielona jasnym materiałem, bo dziecku łatwiej będzie znaleźć potrzebne rzeczy.

Aby odciążyć plecy dziecka, producenci wprowadzili na rynek nowe modele tornistrów, które od spodu mają zamontowane małe, plastikowe kółka, oraz rozkładaną rączkę aluminiową, która umożliwia prowadzenia tornistra za sobą. To bardzo pomysłowe rozwiązanie, gdyż zdecydowanie łatwiej plecak z książkami ciągnąć za sobą, niż go cały dzień nosić na plecach. Tornistry dla pierwszoklasistów najtaniej kupimy w internecie.