Tanie rusztowania aluminiowe

 

Rusztowania nie były szczególnie skomplikowanym elementem wyposażenia, i mogły służyć naprawdę długo bez przeszkód. Jednak nasze poprzednie kierownictwo posunęło to stwierdzenie nieco dalej, pozwalając na ciągłe użytkowanie przerdzewiałych, pogiętych elementów, które jako pierwsze powinno się wymienić.

Nowoczesne rusztowania modułowe

rusztowanie cenaPraca na dotychczasowych rusztowaniach była więc nie tylko bardzo utrudniona, gdyż zardzewiałe elementy były bardzo trudne do złożenia, a jednocześnie podatne na wszelkie uszkodzenia, co niebezpieczna, z oczywistych przyczyn bardzo obniżonej wytrzymałości konstrukcji. Jednak za porządne, aluminiowe rusztowanie cena była stosunkowo niewielka, dlatego też po krótkich naradach zdecydowaliśmy się wymienić owy najbardziej podstawowy sprzęt na nowszy, bardziej wytrzymały i bezpieczniejszy. Oczywiście, ciągle mogliśmy używać starego typu rusztowań i sprawdzały się one niezmiennie dobrze, aczkolwiek nowe konstrukcje były o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze, a zastosowany materiał nie tylko pozwalał na szybsze rozstawienie szkieletu, z racji niewielkiej wagi, był również o wiele bardziej odporny na działanie korozji i uszkodzenia mechaniczne. Jednym z ogromnych plusów nowoczesnych rusztowań modułowych była ich wszechstronność i możliwość zastosowania elementów nie widywanych za często w podobnych konstrukcjach.

Wygodne schody pozwalały na szybkie poruszanie się między piętrami, a barierki ochronne często zapobiegały wielu wypadkom, zarówno pracowniczych, jak i dotyczących osób postronnych. Wszelkie te elementy jednak nie były o wiele droższe niż sam szkielet. Zbudowanie rusztowania do pracy nawet na najwyższych budynkach nie było więc ogromną inwestycją, a jednak bardzo ułatwiało pracownikom wszelkie prace.