Tani Ryanair w Bydgoszczy

 

Ryanair to bez wątpienia chyba najpopularniejsze tanie linie lotnicze znane pasażerom z Polski. Latają praktycznie z każdego lotniska w Polsce, a bilety na ich loty można kupić w bardzo mocno atrakcyjnych cenach. Dodatkowo latanie samolotami jest wygodniejsze i szybsze przez co decyduje się na nie coraz więcej osób. Jeśli możemy gdzie dotrzeć i samochodem i samolotem to po co niepotrzebnie podróż wydłużać, kiedy mamy coraz więcej możliwości, by podróżować raz, że krócej, a dwa, że bezpiecznej.

Ryanairem z Bydgoszczy do europejskich stolic

Ryanair - BydgoszczLotnisko W Bydgoszczy może nie należy do tych najpopularniejszych w Polsce i największych, jednak może pochwalić się najbardziej rosnącą liczbą odprawianych pasażerów. Jednym z głównych przewoźników, którzy rezydują na lotnisku Bydgoszcz-Szwederowo i dają możliwość latania w inne zakątki Europy jest irlandzki Ryanair. Firma dynamicznie się rozwijająca i posiadająca bardzo imponująca flotę, w której największą część zajmuje Boeing 737-800. Jeśli chodzi o firmę Ryanair – Bydgoszcz, obecnie odlecimy z nią do m.in. Londynu (dwa lotniska: Luton i Stansted), Dublina, Kijowa czy Dusseldorfu. Warto wspomnieć, że korzystając z usług Ryanair, z Bydgoszczy wyleciało już ponad 3 miliony pasażerów. Jest to liczba co najmniej robiąca wrażenie. Ryanair coraz bardziej umacnia swoją niezwykle silną pozycję w tym porcie lotniczym. Dowodem zaufania i wiary w tę część Polski jest dodawanie coraz to nowych połączeń. W 2019 roku pasażerowie z Bydgoszczy polecą do także do Glasgow. Rośnięcie tego przewoźnika w regionie przyczyni się również do powstawania nowych miejsc pracy, a z co za tym idzie zmniejszy się bezrobocie. Irlandzki przewoźnik jak widać widzi ogromny potencjał w tym regionie, a to powinno cieszyć. Aby lotnisko jeszcze bardziej się rozwijało konieczna jest budowa dróg szybkiego ruchu, które znacznie ułatwiałyby transport na lotnisko. Lotnisko w Bydgoszczy może stać się przykładem jednego z najprężniej rozwijających się lotnisk, a swój ogromny udział ma w tym firma Ryanair.

Ruch lotniczy z roku na rok się zwiększa. Przewoźnicy walcząc o pasażerów oferują coraz to nowsze destynacje. W połączeniu z tańszymi biletami odnoszą prawdziwe sukcesy jak np. wspomniany wcześniej Ryanair. Przewoźnik obecnie w swojej flocie posiada ponad 500 maszyn, oferuje ponad 1400 tras. Bardzo cieszy fakt, że pobudza rozrost polskich lotnisk, systematycznie zwiększając liczbę tras na nich dostępnych. To bardzo istotne, gdyż dostęp do komunikacji jest bardzo ważny.