Szkolenie naszych szczeniąt

Każdy z nas pragnie mieć dobrze wychowanego pupila, który zna podstawowe zasady posłuszeństwa. Często zaniedbując kwestię tresury już od samego początku wzmacniamy złe przyzwyczajenia naszego szczeniaka i wykonujemy praktyki, które tylko z dnia nadzień potęgują problemy wychowawcze. Taka sytuacja jest szczególnie popularna wśród osób, które mają pierwsze zwierzę i zaczynają swoją przygodę od początku.

Tresura pupila na etapie psiego przedszkola 

tresura psów lubuskieOczywiście warto w takiej sytuacji zapisać się do miejsca takiego jak psie przedszkole, które jest idealne dla szczeniąt i ich nowych właścicieli. Zapisując się na tego typu spotkania nauczymy się jak postępować z pieskiem, który może okazać się problemowy oraz zobaczymy jak prawidłowo wychowywać podopiecznego. Psie przedszkole to też pierwsza tresura psów lubuskie gdzie wprowadzamy te podstawowe komendy i uczymy pupila reakcji na imię. Dotyczy to też etapu socjalizacji gdzie często oswajamy przyjaciela z różnymi przedmiotami oraz osobami. Szczeniak mając styczność przykładowo z osobami z parasolem czy z innymi zwierzętami będzie oswojony i w przyszłości będziemy w stanie przewidywać jego reakcje. Również plusem jest sama jazda na tresurę, ponieważ przyzwyczajamy go do poruszania się pojazdem czy komunikacją miejską. Pies, który po raz pierwszy podróżuje chociażby tramwajem w dorosłym wieku może być przerażony nową sytuacją. Właśnie dlatego psie przedszkole dba o eliminowanie tego typu niebezpiecznych reakcji. Możemy liczyć również na naukę poprawnego chodzenia na luźnej smyczy.

Ten element szczególnie stanowi problem jeżeli przyzwyczaimy pieska do ciągnięcia i sytuacja będzie powielana. Dlatego wzorowy pokaz na etapie psiego przedszkola pomoże nam od samego początku wychowywać i uczyć pożądanych wzorców naszego psa, który stanie się doskonałym towarzyszem w codziennym życiu.