Sufit napinany – prosty montaż, niezwykły efekt

 

Sufit napinany wykonywany jest najczęściej z filii PCV bądź innego równie elastycznego materiału. W procesie nagrzewania oraz naciągania zostaje on skutecznie rozpięty na specjalnie przygotowanej konstrukcji. Sam montaż, co ciekawe, trwa do kilkunastu godzin. Jest to zatem znacznie szybsze rozwiązanie niż wykańczanie sufitu tradycyjnymi metodami.

Zalety sufitów napinanych

sufit napinanyZe względu na niezwykłą elastyczność, sufit napinany możemy dopasować do właściwie każdego pomieszczenia, nawet tego o nieregularnych kształtach. To właśnie takie pomieszczenia zwykle przysparzały wiele trudności jeśli chodzi o tradycyjne wykończanie powierzchni za pomocą gipsu. Zwykle wykorzystywane one były w przypadku sal bankietowych, kin czy hoteli, jednak już teraz możemy zaobserwować je w wielu nowoczesnych domach. Świetnie sprawdzają się bowiem nie tylko w pomieszczeniach takich jak salon, ale nawet w kuchniach czy łazienkach. Wilgoć wówczas w żadnym wypadku nie wpływa na jakość wykończenia, bądź szybszą eksploatację. Same sufity mogą przybierać nie tylko różne kształty, ale także faktury na nawet kolory w postaci nadruków graficznych. Jeśli nasze dziecko marzy o suficie przyozdobionym w postacie z jego ulubionych bajek wcale nie musimy poszukiwać malarza, który skutecznie wyciągnie od nas wszelkie oszczędności. Sufit napisany pozwala nam bowiem nadrukować wszelkie możliwe wzory bez jakichkolwiek ograniczeń. Występuje on w różnych wykończeniach, najbardziej popularnym są błyszczące. Możemy jednak spotkać także matowe, półprzeźroczyste, a nawet lustrzane.

Wiele budynków, szczególnie tych wybudowanych kilkanaście lat wstecz posiada znaczące ślady użytkowania w postaci nierównego tynku czy uszkodzeń. Sufit napinany w takiej sytuacji skutecznie zamaskuje wszelkie niedoskonałości, bez konieczności remontu całego pomieszczenia.