Stylowe lakierowane listwy przypodłogowe

 

W aranżacji wnętrz detale mają bardzo duże znaczenie. Wybierając kolejne elementy, powinniśmy zwrócić uwagę, aby korespondowały one z resztą wystroju. Przykładem mogą być listwy przypodłogowe, w których doborze kierujemy się różnymi czynnikami. Znaczenie ma nie tylko materiał, z którego je wykonano, stylistyka czy cena, ale też kolory. Listwy można dobrać np. ze względu na kolor sztukaterii albo też stolarki okiennej i drzwiowej.

Lakierowane listwy zrobione z MDF

listwy przypodłogowe mdf lakierowaneObecnie wyjątkowo dużą popularnością cieszą się listwy wykonane z MDF. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ ten produkt stanowi tanią alternatywę listew z drewna, a przy tym wygląda atrakcyjniej niż listwy zrobione z PCV. Dodatkowo listwy MDF dostępne są w ogromnej gamie wzorów i wysokości, od klasycznych ćwierćwałków, przez proste listwy pasujące do wnętrz skandynawskich i minimalistycznych, aż po bardzo ozdobne cokoły, które świetnie będą się prezentować w stylu angielskim. Co ważne, tego rodzaju listwy możemy śmiało stosować w dowolnym pomieszczeniu w domu, także w łazience, toalecie i kuchni. Trzeba jednak do tego celu wybrać listwy lakierowane. Zwykle pokrywane są one trzema warstwami lakieru, z których pierwsze dwie służą do zabezpieczenia listew przed wodą. Trzecia warstwa, którą pokrywane są odpowiednie listwy przypodłogowe MDF lakierowane, odpowiada za kolor: najczęściej malowane są na jeden z odcieni bieli. Producenci jednak przeważnie oferują możliwość pomalowania produktu na dowolny kolor z palety RAL, jeśli zamówimy określoną, minimalną ilość sztuk listew. Kolorowe listwy przypodłogowe mogą świetnie wpasować się w różne aranżacje wnętrz. Zwykle ich kolor dobiera się albo po to, aby tworzyły ciekawy kontrast z resztą wystroju i stanowiły akcent kolorystyczny, albo też ich barwa pozwala temu elementowi wtapiać się w tło, jeśli pomalowane są np. na ten sam kolor co ściana lub podłoga.

Stosunkowo niska cena i bardzo szeroki wybór wzorów rekompensują wady listew z MDF. Chociaż nie da się ich odnowić po uszkodzeniu, to jednak wymiana tego elementu nie będzie kosztowna. Montaż listew z MDF, czy to fornirowanych, oklejanych czy też lakierowanych, jest bardzo łatwy. Nie trzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi, toteż sami, we własnym zakresie, bez problemu sobie z tym poradzimy.