Stabilne wózki kąpielowe

Starsze osoby dość często mają problem z poruszaniem się. Oczywiście, tacy ludzie nie powinni zostać pozostawieni sami sobie. Pomoc jest jak najbardziej konieczna. To samo dotyczy osób niepełnosprawnych, które często na co dzień potrzebują opieki, chociażby przy kąpaniu. Wówczas, swoje zastosowanie znajdują wózki kąpielowe, w które dobrze jest się zaopatrzyć. Czym się charakteryzują i jakie warto zakupić?

Jakie wózki kąpielowe warto zakupić?

sprawne wózki kąpieloweNigdy nie wiemy, co może przydarzyć nam się w danej chwili. Wśród nas jest wiele osób niepełnosprawnych, które na co dzień borykają się z trudnościami. Bowiem nawet codzienne funkcjonowanie bywa dużym wyzwaniem. Ma to związek także z kąpielą, ponieważ wówczas trzeba poprosić kogoś o pomoc. Coraz częściej polecane są sprawne wózki kąpielowe, które można zakupić w dobrej cenie. Oczywiście, są one nierzadko wykorzystywane w hospicjach czy szpitalach, gdzie większość pacjentów musi z nich korzystać. Co to za wózki? Mianowicie, są one odpowiednio przystosowane do mycia pacjentów niepełnosprawnych. Dostępne są one w formie leżącej oraz siedzącej, ze względu na to, iż ludzie mają różne schorzenia, a stan zdrowia może nie pozwalać na kąpiel w danej pozycji. Takie wózki są niezwykle bezpieczne, sprawne i stabilne. Osoba myjąca nie musi obawiać się o wypadnięcie niepełnosprawnego z wózka, ponieważ dostępne są specjalne pasy zabezpieczające chorego. Ważne, aby pamiętać o ich zapięciu przed rozpoczęciem kąpieli. Takie wózki stosowane są zarówno w domach niepełnosprawnych osób, jak i w różnych placówkach medycznych. W dzisiejszych czasach czasem można wypożyczyć takie wózki, co dla niektórych jest zbawiennym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że wózki kąpielowe można dostosować poprzez regulację wysokości. Wystarczy użyć pedała.

Jak to się mówi, choroba nie wybiera. Warto wspomnieć, że w obecnych czasach wiele osób niepełnosprawnych wymaga codziennej opieki podczas kąpieli. Wówczas, zalecane jest stosowanie specjalistycznych wózków kąpielowych. Ich konstrukcja jest bardzo stabilna, a obsługa niezwykle prosta. Wszystkie elementy są bezpieczne. Koła są blokowane osobno, co znacznie ułatwia kąpiel chorego. Boczne barierki można stosownie opuszczać. Ważne, aby przez użytkowaniem sprzętu zapoznać się z instrukcją.