Sprawdzone kasy fiskalne

W każdej firmie znajduje się kasa, choć w zależności od jej rodzaju, może ona być klasyczna fiskalna lub w wersji programu komputerowego. Zgodnie z przepisami, prowadzenie sprzedaży wymaga jej rozliczenia, ponieważ na tej podstawie księgowi dokonują stosownych księgowań i wyliczeń podatków. Jeżeli w naszej firmie musimy mieć kasę, to warto przemyśleć jej wybór.

Jak działa kasa fiskalna online?

popularne kasy fiskalne online w białymstokuNie każdy przedsiębiorca musi się znać na urządzeniach fiskalnych tak dobrze jak sprzedawca. Jednak musi dobrze znać specyfikę swojej działalności  i wiedzieć jakie funkcje musi pełnić. Przede wszystkim na rynku znajdziemy kasy fiskalne w wersji stacjonarnej, czyli wymagającej stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne, które mają wbudowane akumulatory pozwalające na wielogodzinną pracę z dala od kontaktu, a także siedziby firmy. W ramach tych dwóch rodzajów, znajdziemy jeszcze kasy online, które jako jedyne mają wbudowane moduły do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania dobowych raportów fiskalnych. Popularne kasy fiskalne online w Białymstoku są dostępne od kilku producentów, którzy w swojej ofercie mają kasy, drukarki, a także szereg akcesoriów, które są niezbędne w wielu firmach. Co do kasy fiskalnej online, to jest ona obowiązkowa tylko dla niektórych przedsiębiorców z kilku branż. Na pewno musi ją mieć każda restauracja, salon kosmetyczny, zakład fryzjerski, warsztat samochodowy czy gabinet lekarski. Poza modułem do łączenia się z CRK, kasa online działa tak samo jak każda inna, czyli można na niej drukować paragony, raporty fiskalne i niefiskalne czy dowolne zestawienie sprzedaży, które wykorzystuje się do analiz w firmie. Jeżeli chodzi o cenę kasy, to jest ona dość mocno zróżnicowana w zależności od producenta, modelu czy parametrów.

Trzeba pamiętać, że każdy przedsiębiorca, który musi nabyć pierwszą w działalności kasę fiskalną, może się starać o uzyskanie dofinansowania w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to odczuwalna różnica, jeżeli wybiera się tańsze modele kas, które kosztują od dziewięciuset do półtora tysiąca złotych. Jej zakup jest inwestycją przynajmniej na kilkanaście lat, zatem warto dobrze przemyśleć jej wybór, aby w trakcie użytkowania nie trzeba było ją zamienić na nową.