Chyba nikt nie zaprzeczy, że piękne i zdrowo wyglądające włosy sprawiają, że nie tylko czujemy się dużo lepiej, ale także dodają nam uroku. W dzisiejszych czasach większość kobiet farbuje swoje włosy, ponieważ albo nie lubią swojego naturalnego koloru, albo po prostu chcą coś zmienić. Jak wiadomo, najłatwiej jest zmienić właśnie fryzurę. Wiele osób regularnie odwiedza fryzjera, a inni w domowych warunkach dokonują farbowania. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele farb, które mają duży wpływ na kondycję włosów. Dostępne są także produkty, o których kiedyś mało wiedzieliśmy.

Czy warto używać henny do włosów?

henna khadi do włosówW obecnych czasach do wyboru mamy całą masę różnorodnych produktów, które przeznaczone są do farbowania włosów. Firmy wręcz prześcigają się w promocji swojej marki i twierdzą, że to właśnie ich produkt jest najlepszy. Faktem jest jednak to, że wiele osób ma uczulenie na składniki, które znajdują się w farbach. Nie są to przecież naturalne produkty, dlatego przed każdym użyciem warto zrobić test alergiczny. Takie farby często również niszczą naturalna strukturę włosa, która później ma problemy z regeneracją. Zazwyczaj włosy farbujemy co najmniej raz w miesiącu, więc obciążone mogą być bardzo. Powstały jednak takie produkty, które w naszym kraju nie były wcześniej znane i stosowane. Henna Khadi do włosów stworzona jest jedynie z naturalnych składników. Posiada barwniki, które nie wywołują reakcji alergicznych. Jednocześnie nie obciąża włosów i nie niszczy ich struktury. Zawarte w niej substancje nie tylko doskonale koloryzują, ale także odżywiają włosy. Nadają im miękkości i gładkości. Henny może używać każdy bez żadnych obaw. Do wyboru jest wiele kolorów. Ich intensywność zależeć będzie od tego, jak długo hennę będziemy trzymać na włosach od momentu nałożenia. Jej przygotowanie jest niezwykle proste. Nie ma również nieprzyjemnego zapachu, tak jak w przypadku tradycyjnych farb. Utrzymuje się na włosach przez bardzo długi czas.

Z pewnością każda osoba, która regularnie farbuje włosy przyzna, że tradycyjne farby mogą niszczyć włosy. Jednocześnie nie możemy się obyć bez farbowania zwłaszcza wtedy, gdy chcemy ukryć siwe odrosty. Warto wybrać naturalny produkt, który nie tylko doskonale utrzymuje się na włosach, ale także zapewnia im świetna ochronę. Naturalna henna polecana jest dla każdego, ponieważ nie powoduje uczuleń. Nie zawiera żadnych sztucznych substancji czy konserwantów. Nadaje włosom intensywny kolor i nie uszkadza struktury włosa. Może być stosowana przez bardzo długi czas.