Sportowy rower Kross

Od wielu lat panuje moda na aktywny tryb życia i dlatego sporo osób regularnie jeździ na rowerze, rolkach, czy na hulajnogach. Na takim sprzęcie możemy jechać do pracy, na wycieczkę, czy nawet na spotkanie. Jazda na dobrym rowerze jest samą przyjemnością i nawet nie czuje się w nogach przejechanych kilometrów.

Jak wyglądają sportowe Krossy?

sportowy krossWysokiej klasy rower najczęściej sporo kosztuje, bo płacimy za nowoczesny osprzęt i za markę. Jednak przy wyborze roweru dla siebie, najlepiej kierować się tylko jakością wykonania, bo ona decyduje o naszym komforcie. Na rynku znajdziemy modele rowerów dla dzieci i dla dorosłych. Jedną z najbardziej znanych firm na rynku specjalizującą się w produkcji wysokiej klasy rowerów, jest firma Kross. Jest to polska marka działająca na rynku już od ponad dwudziestu lat i ciągle się rozwija, aby jeszcze lepiej dopasować swoje produkty do potrzeb klienta. Nowoczesny i sportowy Kross posiada ramę z włókna węglowego, dzięki czemu jest bardzo lekka i wytrzymała. Kierownica jest wykonana z aluminium, a uchwyty do trzymania na jej końcach z elastycznej gumy, która przeciwdziała ślizganiu się ręki podczas jazdy. Sportowe rowery mają najczęściej grubsze opony niż ich miejskie odpowiedniki, bo są stworzone do jazdy po górskich i nierównych terenach. Nowoczesne przerzutki tylne i przednie zapewniają płynną jazdę na każdej nawierzchni. Co do hamulców, to mamy do wyboru tarczowe mechaniczne, albo tarczowe hydrauliczne. Oba rodzaje zapewniają szybką reakcję i maksymalnie krótką drogę hamowania. Wygodne, ergonomiczne siodełko dopasowuje się do kształtu ciała i nie powoduje dyskomfortu nawet po wielu godzinach jazdy. Rower Kross może być też wyposażony w nowej generacji amortyzatory, które w osiemdziesięciu procentach niwelują jakiekolwiek wstrząsy i zapewniają płynną jazdę. Z pewnością taki model sportowego Krossa nie nie będzie należał do najtańszych.

Zakup dobrego roweru, trzeba liczyć w tysiącach złotych, gdyż zastosowanie najnowszych technologi i osprzętu z najwyższej półki, będzie sporo kosztowało. Takimi modelami zainteresują się prawdziwi znawcy rowerów i profesjonaliści. Także tańsze modele rowerów marki Kross zasługują na uwagę, bo są świetne w codziennym użytkowaniu w mieście. Dobrego Krossa, kupimy już za niecałe dwa tysiące złotych.