W ostatnie wakacje po raz pierwszy byłam na egzotycznych wakacjach. Wcześniej mój urlop ograniczał się do wyjazdów krajowych. Teraz, gdy otrzymałam lepszą pracę, a co za tym idzie – wyższe wynagrodzenie mogłam sobie pozwolić na naprawdę egzotyczne wakacje. Jedną z nowości jakie mnie spotkały na tym egzotycznym wyjeździe była możliwość spróbowania jedzenia, którego do tej pory nie miałam okazji spróbować.

Przepyszne owoce z egzotycznych zakątków

owoce egzotyczneEgzotyczne potrawy, warzywa oraz owoce mogliśmy nabyć na okolicznych straganach. Na początku mieliśmy trochę trudności z wyborem. Nie zdawaliśmy sobie sprawy jak wiele jest rodzai tego jedzenia. Nie wiedzieliśmy także czym ta konkretna rzecz jest, czy to owoc czy warzywo. Czarną magią był także sposób w jaki to jedzenie powinno być przez nas zjedzone – jak powinno się je obierać, czy skórkę też powinniśmy zjeść oraz czy nadaje się do spożycia na surowo. Na szczęście okoliczni mieszkańcy wszystko nam wytłumaczyli, a my bez obaw mogliśmy spróbować tych niezwykłych produktów. Jeżeli ktoś mnie pyta – co smakowało mi najbardziej? bez wahania odpowiem, że owoce egzotyczne. Muszę przyznać, że chociaż niektóre z nich są dostępne w naszym kraju w różnych sklepach, to nie miałam okazji ich jeszcze próbować. Szczególnie do gustu przypadły mi następujące rodzaje owoców egzotycznych: liczi, marakuja oraz pomelo. Nie zaskoczę więc was jeżeli powiem, że po przyjeździe z wakacji do kraju, postanowiłam znaleźć, a następnie kupić moje ulubione egzotyczne owoce na miejscu. Myślałam, że znalezienie ich zajmie mi sporo czasu i będę musiała biegać po sklepach w celu ich poszukiwania. Na szczęście bardzo szybko znalazłam wszystkie trzy rodzaje owoców. Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają te rodzaje owoców i czy opłaca się je kupować, ponieważ nie da się ukryć, jak na owoce są dość drogie. Liczi wyglądem przypomina nasze maliny, jednak ich powierzchnia jest bardziej sucha, zawiera też dużą dawkę witaminy C. Natomiast pomelo wyróżnia się swoją galaretowatą strukturą, także ma dużo witaminy C, wapnia oraz magnezy. Z kolei pomelo jest cytrusem, przypomina nieco grejpfrut, również zawiera wiele korzystnych witamin.

Który z nich polecam najbardziej? Każdy! Wybór tak naprawdę zależy od tego jakie wy smaki preferujecie. Jeżeli lubicie grejpfruty oraz inne owoce cytrusowe, na pewno zasmakuje Ci pomelo. W przypadku, gdy wolisz bardziej kwaśne oraz słodkie aromaty powinieneś spróbować marakui. Z nich wszystkich najsłodsze jest liczi. Mi smakowały wszystkie z tych owoców, w przyszłości zamierzam spróbować więcej.