Zespół nadpobudliwości psychoruchowej nazywany ADHD to choroba, która jest coraz częściej spotykana wśród dzieci. Osoby takie są bardzo żywiołowe oraz energiczne. Wszędzie ich pełno, cały czas są ciekawe otaczającego je świata. Nad ich niespożytymi pokładami energii ciężko jest jednak zapanować, co skutkuje problemami w szkole.

Konieczność leczenia dzieci z nadpobudliwością psychoruchową

leczenie adhd warszawaDziecko z nadpobudliwością psychoruchową przeszkadza podczas lekcji, wstaje, cały czas chce rozmawiać z koleżankami i kolegami. Dzieci takie często cierpią z powodu różnorodnych zaburzeń zachowania oraz mają wahania nastroju. Często zdarza się także, że są agresywne, ciężko im zapanować nad negatywnymi emocjami. Znacznie utrudnia to funkcjonowanie w środowisku szkolnym, a także w codziennym życiu. Niestety mimo dużej wiedzy na temat ADHD wielu nauczycieli przykleja takim dzieciom łatkę nieposłusznych, uważając je za niewychowane. Niezbędna jest specjalna pomoc i leczenie ADHD Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy psychologów zajmujących się tym zaburzeniem, którzy są w stanie zdiagnozować problem. Na podstawie opinii ze szkoły, a także opisu rodziców oraz własnych obserwacji i rozmów z dzieckiem są w stanie potwierdzić zaburzenie. Leczenie ADHD to przede wszystkim edukacja rodziców, a także nauczycieli i wychowawców oraz informowanie o tym, jak postępować z małym pacjentem, by pomóc mu radzić sobie z problemami, a także prawidłowo funkcjonować w środowisku szkolnym oraz rówieśniczym. Należy pamiętać, że ADHD nie da się wyleczyć, jednak dzięki pomocy psychologa jesteśmy w stanie załagodzić wszystkie dolegliwości towarzyszące tej chorobie. Czasem konieczne jest zastosowanie specjalnych leków, które łagodzą objawy i działają uspokajająco. Stosowane są one w ostateczności, jednak zdarza się, że są one niezbędne. Czasem zdarza się, że wystarczy terapia i odpowiednie postępowanie z małym pacjentem. Metody leczenia zawsze są dobierane indywidualnie do każdego przypadku.

Pomoc psychologa jest niezbędna w przypadku wszystkich dzieci cierpiących na nadpobudliwość psychoruchową, dlatego warto znaleźć dobrego specjalistę, który jest empatyczny, otwarty na innych, łatwo nawiązuje kontakty z małymi pacjentami oraz budzi ich zaufanie, bo taka osoba jest w stanie skutecznie pomóc naszemu dziecku oraz całej naszej rodzinie.