Ściany pokrywane filcem

Filc jest jednym z najstarszych materiałów tekstylnych wytwarzanych przez człowieka lecz mimo to dzięki swoim uniwersalnym właściwościom znajduje szerokie zastosowanie również współcześnie. Jeżeli jesteśmy na etapie wykończenia lub remontu mieszkania lub innego lokalu warto zwrócić na tzw. w branży filc designerski stosowany we wnętrzarstwie do wykańczania ścian. Jest to materiał dający ogromne możliwości aranżacyjne.

Wielobarwny filc designerski do stosowania na ściany

filc naturalny na ścianęDo pokrycia ścian nie musimy sięgać po oklepane i znane rozwiązania technologiczne w postaci farb, tapet, naklejek dekoracyjnych czy różnorodnych materiałów pochodzenia mineralnego. Obecnie warto sięgnąć po wyjątkowo niebanalne rozwiązanie w postaci filcu. Jest on dostępny w pełnej gamie kolorystycznej i w kilku podstawowych grubościach. Jest to przede wszystkim filc naturalny wytwarzany najczęściej z owczego runa w procesie filcowania nazywanego również spilśnianiem. Polega on na dokładnym wymieszaniu naturalnych włókien w wodzie. Uzyskaną masę rozkłada się i poddaje suszeniu. Zastosowanie filcu na ścianach pozwoli uzyskać wnętrze o oryginalnym, bardzo ciepłym wyrazie. Filc na ścianach poprawi równocześnie parametry termoizolacyjne pomieszczenia oraz wpłynie pozytywnie na jego akustykę. Na rynku dostępne są panele filcowe na ściany w różnych kształtach lub maty do pokrywania dużych połaci ścian. Po zaimpregnowaniu filc staje się odporny na działanie wilgoci oraz osiadanie kurzu. Jest on bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Dobry filc naturalny na ścianę posiada wszelkie atesty w tym certyfikat potwierdzający trudnopalność. Producenci filcu przeznaczonego na ściany dostarczają go w formie samoprzylepnej, bardzo łatwej w samodzielnym montażu. W bardzo prosty sposób można go również zamontować przy użyciu wodnych klejów po uprzednim odtłuszczeni ściany.

Filc designerski naturalny jest również znakomitym materiałem do wyrobu najróżniejszych wyrobów ozdobnych lub użytkowych. Wytwarza się z niego torebki, podkładki, dywaniki, ozdoby świąteczne, opakowania na prezenty. Odwiedzając strony internetowe sprzedawców i producentów można się zapoznać z bardzo bogatą ofertą na ten produkt stający się coraz modniejszym. Filc jest produktem w pełni ekologicznym i nietoksycznym.