Zabezpieczanie dobytku stanowi obiekt troski wielu osób, szczególnie jeżeli mieszkają one w domach odizolowanych od skupisk ludzkich, dużo wyjeżdżają, co zwiększa ryzyko, iż ktoś włamie się pod ich nieobecność do ich domu. Wtedy, ale nie tylko, ponieważ dotyczy to również blokowisk, mieszkań na parterze i szeregu innych przypadków, warto zastanowić się nad montażem rolet zapobiegających włamaniom w oknach. Sama podjęłam taką decyzję i bardzo ją sobie chwalę.

Korzyści z posiadania rolet antywłamaniowych

rolety antywłamaniowePrzede wszystkim zamontowanie role sprawiło, że poczułam się w swoim domu znacznie bezpieczniejsza. Czasami używam ich również wtedy, kiedy w nim przebywam, ale jestem na piętrze, wtedy zdarza mi się pozasuwać rolety na parterze. Dodatkowe zamknięcie drzwi wejściowych na zamek sprawia, ze mój domu staje się moją przysłowiową twierdzą. Co więcej ich obsługa nie jest problematyczna, radzę sobie z tym bez problemu. Jednakże poczucie bezpieczeństwa to nie jedyna korzyść, jaką widzę odkąd zdecydowałam się zamontować w domu rolety antywłamaniowe. Tym, co również mnie w nich urzekło, jest poziom zaciemnienia, jaki jest się w stanie uzyskać w pomieszczeniu dzięki ich wykorzystaniu. W każdej chwili mogę teraz praktycznie przekształcić dowolny pokój w swoim domu w salę kinową, dzięki temu, że na moje życzenie robi się całkowicie ciemno. Wystarczy wtedy tylko wybór jakiegoś fajnego filmu, rzutnik i mogę sobie oglądać, jednocześnie czując się całkowicie bezpiecznie. Ponieważ jestem kobietą, przy zakupie rolet antywłamaniowych dla mnie liczyło się również to, czy łatwo utrzymuje się je w czystości, czy też wymaga to skomplikowanych zabiegów i użycia bardzo silnie działających detergentów. Okazało się, że czyszczenie rolet to nic skomplikowanego, poradzić sobie może z tym praktycznie każdy. Reasumując mogę stwierdzić, że zakup rolet antywłamaniowych był jedną z lepszych podjętych przeze mnie decyzji.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że zamontowanie tego systemu zabezpieczeń nie jest niczym nadmiernie kosztownym, ani wymagającym dużych nakładów pracy. Istnieje wiele firm, które zajmują się tak instalowaniem rolet w domostwie, jak też i późniejszą ich konserwacją. Co więcej, jeżeli posiada się rolety antywłamaniowe, mniej zapłaci się za ubezpieczenie, ponieważ są zniżki.