Rolety na dzień i noc stały się prawdziwym hitem i łączą w sobie funkcjonalność, wraz z efektywnym wyglądem. Pasy zaciemniające bardzo dobrze prezentują się nie tylko wewnątrz pomieszczenia, ale również, kiedy patrzymy na okno z drugiej strony. Rolety te mają wiele zalet, ponieważ dzięki temu, że mają impregnację przeciwpyłową to kurz nie osadza się na tkaninie. Wszystkie delikatne zanieczyszczenia możemy usunąć za pomocą zwykłej gąbki.

Różnica między roletami dzień – noc, a tradycyjnymi

rolety dzien noc nowy sączOczywiście największą różnicą pomiędzy zwykłymi roletami i roletami dzień nocy jest to, że mają one poziome pasy na tkaninie. Tradycyjne rolety najczęściej pozwalają nam zmienić oświetlenie pomieszczenia, ponieważ podczas opuszczanie lub podnoszenia okna będą przysłaniane w całości, lub w pewnej części. W roletach dzień noc zastosowane zostały specjalne ruchy taśm, które mają różny stopień przezroczystości. Dodatkowo w dwóch warstwach nawijana jest na wał tkanina rolety dzien noc Nowy Sącz to miasto, gdzie możemy zakupić rolety o dużych rozmiarach i pięknym efekcie wizualnym. Takie rolety najczęściej montujemy do ściany lub też nad specjalną wnęką okienną. Możemy również rolety zamontować do sufitu. W większości rolety pozwalają przysłonić całe okno i ich największym plusem jest zapewnienie wysokiego poziomu intymności. Dodatkowo zostały zaprojektowane tak, aby miały efektywny design. Najczęściej takie rolety stosuje się w dużym salonie i przy dużych oknach. Rolety te świetnie sprawdzą się również przy okiennicach, które posiadają niestandardowe listwy, gdzie trudno jest dobrać odpowiednie haczyki i do przytwierdzenia tkaniny przy szybie. Najlepsi producenci mogą nam również zaoferować model rolety dzień-noc, który posiada dodatkowo pół kasetę, aby sprawić jeszcze bardziej elegancki wygląd okna. Najbardziej stylowe są rolety, które montowane są w kasecie. Specjalna rama doskonale prezentuje się w każdym oknie.

Dodatkowo takie rolety możemy zamontować bezinwazyjnie, ponieważ przytwierdza się je za pomocą specjalnych haczyków do ramy okiennej. Wtedy też materiał świetnie przylega do szyby i nawet pieczarkowa nawet przed zakłóceniem. Tak zamontowane rolety w kasecie świetnie blokują nawet boczne prześwity, dzięki czemu możemy najskuteczniej i zaciemnić każde wnętrze albo mieć po prostu lepszy komfort prywatności.