Rola komentarzy na instagramie

Coraz więcej osób decyduje się zaistnieć na Instagramie w celach czysto biznesowych. Zarabianie na tej platformie staje się coraz łatwiejsze, kiedy ma się już wyrobioną pozycję, jednakże niestety wspięcie się na szczyt może wymagać od nas długotrwałych i mozolnych działań bądź wykazania się sprytem dzięki któremu uda nam się znacznie szybciej osiągnąć zamierzony efekt.

Popularność dzięki komentarzom 

komentarze instagramCzasy w których liczyły się jedynie polubienia pod naszym zdjęciem na Insta już dawno minęły. Obecnie najważniejszą cechą jest jak najwyższy współczynnik zaangażowania osób na naszym koncie, czyli innymi słowy ujmując stosunek polubień do komentarzy. Takie konta prezentują się znacznie naturalniej i to właśnie one są przede wszystkim promowane przez sam algorytm tej platformy. Każdy z nas wie, że aby uzyskać więcej lajków należy dobrze wstrzelić się w hastagi odpowiednio duże do naszego konta, jednak mogłoby się wydawać, że znacznie ciężej jest zdobyć komentarze Instagram to platforma tworzona przez ludzi, a w jaki sposób zachęcamy inne osoby do tego, aby się wypowiedziały? Oczywiście za pomocą zadania im pytania! I właśnie to jest ten przepis na sukces. Aby zyskać więcej komentarzy warto pod zdjęciem napisać ciekawy, może odrobinkę kontrowersyjny post, jeśli poruszany przez nas temat tego wymaga, a na koniec zadać pytanie swoim obserwującym, jaka jest ich opinia względem poruszanej przez was kwestii. 

Będąc zapytanym znacznie łatwiej nam otworzyć się i wyrazić swoją opinię na dany temat zwłaszcza, kiedy jesteśmy nieco nieśmiali. Nie każdy z nas z łatwością dzieli się swoimi przemyśleniami dlatego warto jest zachęcać osoby do ich wyrażania. Równie jednak ważne jest to, aby umiejętnie odpowiadać na komentarze drążąc temat i znów o coś pytając osobę, której odpisujemy. Taki zabieg sprawi, że znów otrzymamy komentarz, a cała machina wreszcie pójdzie w ruch.