Rehabilitacja zmniejsza dolegliwości bólowe kolana

Staw kolanowy ma skomplikowaną budowę, pełni różnorodne funkcje. Sprawia to, iż jest podatny na uszkodzenia, które często powodują dolegliwości bólowe. Problem ten dotyka szczególnie osób w starszym wieku, a także sportowców. Różnego rodzaju przeciążenia, stłuczenia, zwichnięcia i naderwania mogą być przyczyną bólu. Warto zatem dbać o ten największy staw naszego ciała.

Zabiegi sposobem na pozbycie się bólu kolana

uciążliwy ból kolana - poznańWiele osób zmaga się z problemem, jakim jest ból kolana, który może wynikać z różnych przyczyn. Czasem pojawia się na skutek urazów mechanicznych, czemu towarzyszy zazwyczaj  zaczerwienienie i obrzęk, a także inne objawy, które sprawiają, że codzienne funkcjonowanie jest trudne. Osoby zmagające się z bólem mają problem z wchodzeniem po schodach, zginaniem i prostowaniem nóg. Czasem dolegliwość ta pojawia się na skutek urazów, złamań, skręceń, stanów zapalnych, które pojawiają się w trakcie aktywności fizycznej. Staw kolanowy może zostać przeciążony także na skutek ciężkiej, nadmiernie obciążającej pracy. W takich sytuacjach należy jak najszybciej zasięgnąć pomocy lekarza. Ważne, by specjalista znalazł przyczyny, które powodują uciążliwy ból kolana – Poznań to miasto, gdzie pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy. Lekarz powinien zbadać obolałe miejsce, zastosować odpowiednie środki farmakologiczne, które działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Niezwykle pomocna okazuje się także rehabilitacja. Właściwie dobrane zabiegi przynoszą ulgę w przypadku wielu chorób, które dotyczą układu kostno-stawowego. Przyspieszają powrót do zdrowia, zmniejszają uciążliwe dolegliwości. Rehabilitacja powinna być dostosowana do rodzaju oraz stopnia nasilenia problemu. Różnego rodzaju zabiegi mają na celu rozluźnienie mięśni, poprawę ukrwienia tkanek, zwiększenie napięcia skóry, a także zmniejszenie bólu. Często wykorzystuje się do tego prądy, które łagodzą ból, działają rozgrzewająco i rozluźniająco. Warto skorzystać także z leczenia zimnem, krioterapia jest wyjątkowo pomocna i skuteczna.

Dolegliwości bólowych nie należy bagatelizować i koniecznie odwiedzić lekarza w przypadku pojawienia się problemów z kolanem. Specjalista dobierze odpowiednie zabiegi, zleci rehabilitację, a także środki farmakologiczne. Silny ból może świadczyć o zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych, dlatego im szybciej rozpoczęte leczenie, tym większa szansa jego powodzenia. Czasem niestety zabiegi okazują się nieskuteczne i konieczna jest endoprotezoplastyka.