Problematyczne kredyty frankowe

Kredyty frankowe były w Polsce udzielane od roku 2004. Wiele osób w tamtym czasie zdecydowało się właśnie na taką opcję, z kilku prostych powodów. Przede wszystkim pracownicy banków byli zachęcani do tego, aby tylko taką opcję oferować klientom i ją zachwalać. Poza tym większość osób sprawdzająca swoją zdolność kredytową miała ją tylko przy kredycie frankowym, przy złotówkowym natomiast nie.

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

kredyty frankowe kancelariaZ tego względu tak wiele osób, ponieważ kilkaset tysięcy ludzi w całej Polsce, wzięło kredyt we franku szwajcarskim. Początkowo nic nie wskazywało na to, że jest to złe rozwiązanie. Jednak warto mieć świadomość tego, że kredyty w obcej walucie zawsze wiążą się z naprawdę pokaźnym ryzykiem finansowym, zależnym od kształtowania się kursów. Frank po pewnym czasie zaczął się umacniać względem złotówki na tyle, że wartości kredytów zaczęły mocno wzrastać. Początkowe kredyty już nie istniały, a każdy „frankowicz” musiał zaczął zwracać zdecydowanie więcej, niż to było do tej pory. Mnóstwo osób nie było sobie w stanie poradzić nawet z bieżącymi ratami. Obecnie dokładnie sprawdza się i analizuje kredyty frankowe kancelaria specjalizująca się w tym zakresie, pomaga frankowiczom w znalezieniu w umowach zapisów, które są nielegalne i możliwe do podważenia. Okazuje się, że są one w większości umów, a banki przez lata stosowały nielegalne praktyki względem swoich klientów. Dziś można zatem wygrywać batalie sądowe z bankami i odzyskiwać od nich chociażby nadpłacone pieniądze.

Kredyty frankowe są bardzo problematyczne, kosztowne i spędzają ludziom sen z powiek. Dziś jednak można sobie z nimi poradzić, chociażby dzięki pomocy profesjonalnych kancelarii frankowych. To właśnie one pomagają klientom pozbyć się choć części zadłużenia.