Z roku na rok przybywa na naszych ulicach nowych kierowców. Jedni przestrzegają przepisów ruchu drogowego, bo są świadomi zagrożeń, a inny pozwalają sobie na więcej, ryzykując utratę dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdu.

Ile trwa zrobienie prawa jazdy?

prawo jazdy kategorii b krakówZanim zasiądziemy za kierownicą własnego samochodu, to musimy zdać egzamin na prawo jazdy. Pierwszym krokiem, jest znalezienie szkoły jazdy, w której rozpoczniemy naszą przygodę w pojazdami mechanicznymi. Jeżeli chcemy się dobrze przygotować do zdania egzaminu na prawo jazdy kategorii B Kraków będzie najlepszym miastem. Znajduje się tu sporo szkół z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy potrafią w profesjonalny sposób przekazać swoją wiedzę i umiejętności. Każdy kurs na prawo jazdy rozpoczyna się od części teoretycznej. Kursant zapoznaje się z przepisami ruchu drogowego i zdobywa wiedzę z zakresu podstawowych sytuacji drogowych. Kiedy ta część dobiegnie końca, to przystępujemy do nauki jazdy z instruktorem. Mamy do wyjeżdżenia aż trzydzieści godzin. W ich trakcie musimy się nauczyć poprawnie jeździć na placu manewrowym i na ulicach miasta. Podczas egzaminu nie ominie nas parkowanie, wykonywanie łuku, ruszanie z miejsca z zaciągniętego hamulca, czy cofania. Musimy się tego nauczyć w trakcie jazdy z instruktorem do perfekcji, gdyż na egzaminie kiedy dojdą nerwy i stres związany z tym zdarzeniem, możemy popełniać błahe błędy, które mogą nasz kosztować poprawkę. Cały kurs jesteśmy w stanie zrobić w ciągu kilku miesięcy.

Od momentu skończenia kursu, musimy zdać wewnętrzny egzamin na podstawie którego zostaniemy dopuszczeni do tego państwowego. Jeżeli się nam uda, to na termin właściwego egzaminu czeka się od kilkunastu dni do nawet kilku tygodni, bo jest tylu chętnych.