Poszewka na poduszkę – drobna zmiana wystroju

Wszyscy lubimy zmiany, jednak warunek jest taki, że muszą być to zmiany pozytywne. Meteorolodzy grzmią, że dzień dzisiejszy był ostatnim ciepłym i ładnym a teraz czeka nas prawdziwa jesień. Ale nie taka piękna, Polska, złota. Tylko chlapa, deszcz, burze i wiatr. Dlatego też wiele osób zastanawia się w jaki sposób zatrzymać promienie słońca w swoim domu. Pierwszą rzeczą, która nasuwa się na myśl – wnętrze. Jednak jak sprawić, aby lato w salonie lub sypialni zostało z nami na dłużej?

Odpowiednia poszewka na poduszkę potrafi wiele zmienić

poszewki na poduszkiWiele osób w okresie jesiennym, kiedy to pogoda nas nie rozpieszcza popada w stany depresyjne. Koc, herbata oraz duża dawka cukru to dla nas największe lekarstwo w takiej sytuacji. Ale nie musi tak być. Wystarczy, że pomyślimy w jaki sposób można dokonać zmiany we wnętrzu, aby pozytywna energia została z nami na dłużej. Naturalnym wyborem w takiej sytuacji stają się dodatki. Wiele osób, które urządza swoje mieszkania decyduje się na styl względnie neutralny, aby w różnych okresach czasu, różnych porach roku móc dopasować stosowne wnętrza. Na co więc postawić jesienią? Przede wszystkim na eleganckie, nowoczesne i kolorowe poszewki na poduszki. Jako, że o jesieni mówi się, że jest to pora roku złota warto jest postawić na wszelkiego rodzaju odcienie żółci, złotego i zieleni. Warto jest jednak tutaj zaznaczyć, że kolor poszewek to nie powinna być tak zwana żywa zieleń. Jest ona przeznaczona tylko na okres wiosenny. Jesienią za to rządzi odcień butelkowy oraz ten militarny, zbliżony do koloru munduru żołnierza. Pomieszczenia, które zostały urządzone bardziej w stylu glamour warto jest wzbogacić w poszewki jak również firany czy kapy na kanapę o kolor srebrny. Wydawać by się mogło, że nie jest to odpowiedni odcień, jednak jest to kolor zimny, więc jak najbardziej odpowiedni dla tej pory roku. Warto również postawić na kolor pomarańczowy. Liście w lesie mają przecież najróżniejsze barwy, a pomieszczanie czerwonego z pomarańczem jest bardzo popularny. 

Warto pamiętać, że sam kolor czerwony jest zdecydowanie zarezerwowany na okres świąteczny. Kojarzy się ze świecami znajdującymi się na kominku i strojem świętego Mikołaja. Dodatki, które mogą wszystko zmienić to półmiski z owocami, kolory zasłon czy firan jak również najdrobniejsze elementy takie jak ręczniki z łazience czy figurki jakie można postawić w salonie, sypialni. Warto jest postawić na drobne, ale rzucające się w oczy dodatki dzięki którym nasze wnętrza nabiorą zupełnie innego wyrazu.