Pościel dziecięca minky

Wyprawka dla noworodka, to wszystkie, niezbędne rzeczy, które będą mu służyły przez najbliższe lata. Nie może w niej zabraknąć smoczka, kocyka, łóżeczka, czy wózka. Zanim jednak dziecko będzie miało kontakt ze wszystkimi rzeczami, to musimy je dokładnie wyczyścić.

Z czego są uszyte pościele minky?  

pościel do wózka minkyPonieważ dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, to wszystkie rzeczy z jakimi będzie miało kontakt, muszą być wyprane w specjalnych proszkach dla niemowląt, oraz wysterylizowane wysoką temperaturą żelazka. Przez pierwsze lata życia dziecka, konieczne jest prasowanie wszystkich ubranek, kocyków i pościeli w celu pozbycia się pozostałości po proszku i ewentualnych bakterii. Popularna pościel do wózka minky jest uszyta z miękkiej bawełny i ciepłego polaru, który na całej swojej powierzchni posiada małe wypustki, będące w centrum zainteresowań maluchów. Taka stymulacja pobudza dzieci do poznawania otoczenia i zachęca do próbowania przez wkładanie do buzi. Pościel jest dostępna w wersji na zimę i lato. Grubsze kołderki mają w środku wypełnienie w postaci maleńkich kuleczek silikonowych, albo specjalnej waty, która doskonale trzyma ciepło, a cienkie kołdry są puste w środku i stanowią jedynie miłe w dotyku okrycie w upalne dni. Pościel do wózka najczęściej się składa z kocyka, lub kołderki, oraz poduszki, przy czym pediatrzy zalecają, aby w pierwszych miesiącach życia, dziecko spało na płaskim podłożu bez poduszki. Potem możemy mu dać niedużą, płaską poduszkę, która zwiększy komfort podczas snu.

Pościel minky od paru lat stała się bardzo popularna i ma ją w domu, już chyba każdy niemowlak. Alternatywą dla nich mogą być bawełniane kocyki, lub z materiałów syntetycznych. Cena kocyka zależy od modelu, oraz od tego czy posiada wypełnienie czy nie.