Myjnie bezdotykowe w Polsce zyskały dość dużą popularność. Wiele osób korzysta z tego rozwiązania z racji tego, że jest to stosunkowo tani i wygodny sposób na umycie własnego auta. Dodatkowo myjnie tego typu zwykle działają  całą dobę, a co za tym idzie klienci mogą z nich korzystać w dogodnym dla siebie czasie. Duże zainteresowanie usługami tego typu obiektów sprawia, że założenie własnej myjni bezdotykowej może być całkiem dobrym pomysłem na biznes. Warto jednak wiedzieć jakich formalności należy dopełnić by taką myjnie założyć, z czym wiąże się prowadzenie tego rodzaju firmy oraz jakie mogą spotkać nas trudności przy zakładaniu i prowadzeniu myjni bezdotykowej.

Samochodowa myjnia bezdotykowa – jakich formalności trzeba dopełnić?

myjnie samochodoweZałożenie własnej firmy zawsze wiąże się z koniecznością dopełnienia odpowiednich formalności, które podyktowane są normami prawnymi, nie inaczej jest w przypadku myjni bezdotykowej. Jako, że w tym wypadku chodzi o budowę całkiem nowego obiektu konieczne jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń. Według artykułu www.biznes-firma.pl przy budowie tego typu obiektu konieczne jest uzyskanie takich pozwoleń jak:

  • decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu,
  • pozwolenie wodnoprawne,
  • pozwolenie na budowę.

Warto pamiętać o tym, że jako że samochodowe myjnie bezdotykowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę konieczne jest wykonanie projektu architektonicznego, który to musi zostać zatwierdzony. W związku z czym z budową myjni bezdotykowej zawsze wiąże się także konieczność skorzystania z usług architekta, który opracuje projekt myjni z uwzględnianiem wszystkich norm budowlanych.

Myjnia samochodowa – co należy wziąć pod uwagę przy zakładaniu?

Myjnia samochodowaZasada działania bezdotykowej myjni samochodnej jest stosunkowo prosta, a co za tym idzie jej założenie nie wydaje się być szczególnie skomplikowane. Niemniej jest kilka elementów, które należy wziąć pod uwagę. Na podstawie www.polskibiznes.info po pierwsze i co najważniejsze lokalizacja. To właśnie od tego w jakim miejscu będzie znajdować się, myjnia samochodowa będzie zależeć to na ile będzie to zyskowny biznes. Jakie czynniki należy brać pod uwagę wybierając lokalizację? Można by tu wskazać takie jak:

  • bliskość stacji benzynowej,
  • bliskość dużych osiedli,
  • bliskość centrów handlowych,
  • bliskość dużej-ruchliwej ulicy.

Idealna lokalizacja pod bezdotykowa myjnie samochodową powinna zawierać wszystkie te elementy, niemniej nie zawsze udaje się znaleźć takie miejsce, dlatego warto szukać choćby takiego, które spełnia dwa z powyższych wyznaczników. Warto także pamiętać o odpowiednim wyposażeniu myjni. Zagospodarowanie stanowisk myjących w myjni bezdotykowej nie jest trudne, musi się na nich znajdować wąż umożliwiający mycie oraz panel, który pozwala klientowi na wybranie odpowiedniego trybu mycia. Dobrze także by na stanie myjni znajdował się odkurzacz do myjni samochodowej, dzięki któremu klienci będą mogli także sprzątnąć wnętrze samochodu. Przy zakładaniu myjni bezdotykowej warto wziąć pod uwagę, że koszt założenia takiej myjni jest stosunkowo wysoki i wiąże się on nie tylko z koniecznością wybudowania samego obiektu, ale także z kupnem lub dzierżawą działki pod budowę myjni.

Myjnia samochodowa – problemy prawne

Opieka prawnaZałożenie myjni samochodowej jak już wspomnieliśmy wiąże się z koniecznością załatwienia całkiem sporej ilości formalności, z którymi dość często może być spory problem. W sytuacji kiedy problem z załatwieniem odpowiednich pozwoleń czy podpisaniem umów np. na dzierżawę działki pod budowę warto skorzystać z pomocy prawnej. Na dzień dzisiejszych kancelarie prawne oferują przedsiębiorca indywidualne porady prawne lub też opiekę prawną. Opieka prawna to usługa która, w ramach abonamentu pozwala przedsiębiorcy korzystać ze stałej pomocy prawnika. Prawnik dla firmy to dobre rozwiązanie dla firm, które w najbliższym czasie zamierzają zwracać wiele umów lub też mają większy problem prawny, wówczas nie muszą oni płacić z osobna za każdą konsultacje prawną, a co w ogólnym rozrachunku wychodzi zwykle taniej.

Prowadzenie księgowości w myjni samochodowej

pełna księgowośćJak każda działalność tak i myjnia samochodowa wymaga od przedsiębiorcy prowadzenie firmowej księgowości. Rodzaj księgowości czyli to czy będzie to pełna księgowość czy uproszczona zależy jest od wysokości dochodów danej myjni. W większości wypadków na początku można jednak z powodzeniem stosować księgowość uproszczoną, co jest zdecydowanie wygodniejsze jak i tańsze dla przedsiębiorcy. Tania księgowość w myjni samochodowej może być prowadzona zarówno przez zewnętrzne biuro rachunkowe jak i z wykorzystaniem tak zwanej księgowości online. Za nim zdecydujemy się jednak na konkretne rozwiązanie warto sprawdzić jakie opinie ma zarówno biuro rachunkowe jak i firma prowadząca księgowość online.

W kwestii podsumowania

Myjnia bezdotykowa jest dobrym pomysłem na biznes, o ile dobrze zostanie wybrana lokalizacja. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to poważna inwestycja, która zwróci się dopiero po kilku latach, dlatego trzeba wszytko dobrze przemyśleć.