Polecane noclegi w górach

Polskie góry uchodzą za jedne z najpiękniejszych w Europie. Codziennie odwiedzane są zarówno przez naszych rodaków jak również przez wielu turystów z innych krajów Europy i świata. Wystarczy pospacerować po ulicach Zakopanego żeby usłyszeć rozmowy w innych językach niż nasz ojczysty. Polskie góry zaczynają być coraz bardziej doceniane.

Urlop w Tatrach – noclegi

noclegi w szczawnicyZdecydowanie najpopularniejszym pasmem górskim jakie przebiega przez nasz kraj są Tatry. Zakopane, Szczawnica czy Szczyrk są jednymi z wielu miast położonych w górach, które są szczególnie oblegane przez turystów. Przez cały rok przewija się przez te miasta miliony ludzi. Nad morzem czy jeziorami turyści pojawiają się głównie w czasie letnim. W polskich górach atrakcje są cały rok więc bez przerwy pojawiają się tam turyści. Pytają oni najczęściej o polecane i stosunkowo tanie noclegi w Szczawnicy czy w Zakopanem. Opcji noclegowych w naszym górach i bliskim ich sąsiedztwie jest bardzo dużo. Szczególnym uznaniem cieszą się domki letniskowe położone na uboczach. W miejscach tego typu możemy się wyciszyć i pozbierać myśli. Kolejnym bardzo polecanym rozwiązaniem są pensjonaty. W ich przypadku konieczna bywa jednak dużo wcześniejsza rezerwacja miejsc ponieważ zainteresowanie nimi bywa bardzo duże. Szczególnie widać to w okresie zimowym ponieważ dużo osób przyjeżdża wówczas w Tatry w celu szusowania na stoku narciarskim i wtedy pensjonaty są bardzo oblegane.

Ogólnie rzecz biorąc Szczawnica jest położona tak blisko gór, że niekiedy lepszym rozwiązaniem jest zatrzymanie się w takim miasteczku niż wyjazd do zatłoczonego przez turystów Zakopanego. Wiele osób właśnie dlatego ceni sobie takie miejsca ponieważ jest tam dużo ciszej a odległość od gór jest mała. Atrakcji w Szczawnicy nie zabraknie dla nikogo więc warto zaznaczyć sobie ten punkt na mapie.