Polecana maska antysmogowa z certyfikatem

Smog to powszechne zjawisko w większych miastach w Polsce. Z problemem zanieczyszczenia powietrza zmagają się też inne rozwinięte kraje. Tymczasem smog może być potencjalnie zabójczy dla naszych organizmów. Powoduje wiele groźnych chorób, w tym oczywiście nowotwory płuc. Z tego tez powodu warto się przed nim chronić. W jaki sposób? Najdogodniejszym rozwiązaniem są specjalne maseczki z filtrem.

Maska antysmogowa gwarantuje najlepszą ochronę

najlepsze maski antysmogoweDuże miasta naszym kraju zmagają się z powszechnym problemem smogu. Zjawisko to nabiera na sile zwłaszcza późną jesienią i zimą. Wciąż wiele osób posiada w swoich domach stare piece na węgiel. Rząd oraz samorządy starają się przeciwdziałać zanieczyszczeniu powietrza oraz degradacji środowiska naturalnego. W końcu szkodzimy nie tylko naturze, ale również przede wszytkim sobie. Szacuje się, że każdego roku smog zabija do kilku tysięcy osób. Ponadto też wywołuje groźne choroby płuc. Na chwile obecną jedynym rozwiązaniem okazują się najlepsze maski antysmogowe, które skutecznie chronią nasz układ oddechowy. Warto przy tym podkreślić, ze maski tego rodzaju zapewniają komfort oddychania. Wyposażone są w specjalny filtr oraz zawór, prze który przedostaje się oczyszczone powietrze. Wyróżnia się różne klasy filtrów – FFP1, FFP2 oraz FFP3. Różnią się one współczynnikiem filtracji. Maski FFP1 zazwyczaj dosyć dobrze chronią przed cząstkami stałymi i ciekłymi o stosunkowo niskiej toksyczności. Sprawdzą się z powodzeniem w przypadku środowiska charakteryzującego się małym zanieczyszczeniem powietrza. Lepszą ochronę gwarantują antysmogowe maski FFP2. W ich przypadku skuteczność filtracji sięga już powyżej dziewięćdziesięciu procent. W większości aglomeracji miejskich z powodzeniem zabezpieczają przed wszechobecnym smogiem. Blisko sto procent ochrony zapewniają maski klasy FFP3, które zalecane są w przypadku pracowników służby zdrowia

Zanieczyszczenia powietrza są bardzo szkodliwe nie tylko dla przyrody, ale również dla nas. Tymczasem odpowiednio dobrane maski antysmogowe w znaczący sposób ograniczają ilość trujących substancji, które wraz z każdym oddechem dostają się do naszego organizmu. Maski tego typu posiadają specjalny filtr i zawór półautomatyczny przepuszczający powietrze. Produkty rekomendowanych firm dają blisko stuprocentową ochronę.