Polecana karma dla kotów

Prawidłowe żywienie kota jest jedną z podstawowych zasad, o której powinien pamiętać każdy właściciel futrzaka. Dobrze dobrane produkty mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie kociego organizmu. Aby mieć pewność, że nasz ulubieniec będzie nie tylko zdrowy, ale i zadowolony, warto sięgać po taką karmę, która jest najbardziej zbliżona do naturalnej diety czworonoga. Idealną propozycją są produkty zawierające duże ilości białka.

Zalety karmy bezzbożowej

bezzbożowa karma dla kotaKażdy właściciel kociaka powinien pamiętać o jego pierwotnej naturze. Koty, które zaliczane są do rodziny drapieżników, w naturalnym środowisku odżywiają się innymi, mniejszymi od siebie zwierzętami. Z tego właśnie powodu podstawą kociej diety powinno być białko, którego niestety brakuje w produktach powszechnie dostępnych w sklepach. Specjalna karma, która sprzyja organizmowi naszego pupila i odpowiada jego naturalnym potrzebom, jest ta, która zawiera jedynie niezbędną ilość produktów pochodzenia roślinnego, a skupia się przede wszystkim na białku. Bezzbożowa karma dla kota jest pełnowartościowym produktem, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie kocich narządów. Największe znaczenie ma to w przypadku układu trawiennego, który jest znacznie mniej narażony na negatywne konsekwencje spożywania dużej ilości węglowodanów. Do najczęstszych schorzeń, które dotykają koty karmione produktami składającymi się w głównej mierze ze zbóż i roślin, zalicza się problemy z nadwagą, biegunkę oraz nudności. Karma pełna węglowodanów jest zwykłym zapychaczem żołądka i nie daje uczucia sytości, przez co nasze pupile muszą zjeść jej zdecydowanie więcej. Powoduje to również konieczność wydawania większej ilości pieniędzy na kocie jedzenie niż w przypadku karmy bezzbożowej. Inną zaletą, którą niosą ze sobą produkty oparte na białku, jest pozytywny wpływ na samopoczucie zwierzęcia. Nasze pupile będą bardziej energiczne, a chęci do zabawy na pewno im nie zabraknie.

Kocia dieta powinna być jak najbardziej zbliżona do tej z naturalnego środowiska. Duże ilości białka w pożywieniu dobrze wpływają na pracę całego organizmu oraz pozytywnie oddziałują na samopoczucie zwierzaka. Karmy bezzbożowe to połączenie i zdrowych roślin, które wspierają odporność i zmniejszają ryzyko zapadnięcia na powszechne wśród kotów schorzenia.