Pojemna metalowa apteczka

Na każdym obiekcie, niezależnie od jego przeznaczenia, apteczka pierwszej pomocy była wymaganym elementem. Choćby była to najbardziej podstawowa odmiana, zawierająca niewiele więcej niż standardowe opatrunki czy bandaże, często pomagała przy wszelkich wypadkach w pracy. Na naszym obiekcie, jednak, musiała być stosowana duża apteczka zawierająca wszystkie niezbędne specyfiki i bandaże, w razie konieczności.

Metalowa apteczka pierwszej pomocy

apteczka metalowaNa obiekcie handlowym czasem zdarzały się najróżniejsze sytuacje, wymagające natychmiastowej interwencji, i nie były to tylko wypadki podczas pracy, choć takowe również się zdarzały. Równie często należało udzielić pomocy klientowi, poszkodowanemu z różnych powodów. Dlatego też, na obiekcie została zamontowana pojemna apteczka metalowa, dostępna dla pracowników w dowolnym momencie. Została ona zamontowana w punkcie informacyjnym w taki sposób, by była przez cały czas łatwo dostępna i równie łatwa do znalezienia, jednak to jej pojemność była prawdziwą zaletą. W przeciwieństwie do standardowych apteczek, nasz egzemplarz był całkiem dobrze wypełniony i posiadał wszystkie podstawowe rodzaje opatrunków i bandaży, ale oprócz tego specyfiki do oczyszczania ran i leki przeciwbólowe, które nieraz były potrzebne w wielu sytuacjach. Jednak jednym z wymagań używania takiej apteczki było uniemożliwienie dostępu osobom nieupoważnionym do zawartości, więc klucz do niej posiadał tylko dyżurny kierownik zmiany i szef ochrony, i tylko oni mogli wydać zawartość wedle potrzeby. Mimo to zamek był dość prosty i łatwy do otwierania, co przydawało się zwłaszcza podczas sytuacji wymagających natychmiastowego udzielenia pomocy poszkodowanemu.

Z racji przechowywania dużej ilości leków, apteczka musiała być całkowicie uszczelniona, więc i nasz egzemplarz był zamykany szczelnie, tak by chronić zawartość przed zawilgoceniem czy zakurzeniem, zwłaszcza bandaże które były dość podatne na zabrudzenia, podczas gdy miały służyć do opatrywania ran. Duża apteczka pozwalała na przechowywanie nie tylko większej ilości zwykłych opatrunków, ale również do zastosowania wielu preparatów niespotykanych w bardziej podstawowych egzemplarzach, przez co można śmiało powiedzieć iż byliśmy bardzo dobrze przygotowani do każdej sytuacji.