W każdym sporcie istnieje ryzyko kontuzji. Nie zawsze musi być to poważna kontuzja, ale i tak zostajemy wykluczeni ze sportu na conajmniej kilka dni. Jeśli chcemy zminimalizować szansę na doznanie kontuzji, musimy zapewnić sobie jak najlepsze warunki do uprawiania danego sportu. Jeśli chodzi o siłownię, jednym z ważniejszych warunków jakie musimy sobie zapewnić, to odpowiednia przyczepność. Właśnie dlatego na większości klubów fitness układana jest specjalna podłoga kauczukowa.

Podłogi sportowe na siłowni

podłoga sportowaPodczas wykonywania ćwiczeń z dużym ciężarem, musimy stać bardzo stabilnie, ponieważ każde poślizgnięcie może skutkować bardzo groźną kontuzją. Podłoga sportowa na siłownie musi nam zapewniać przyczepność na odpowiednim poziomie, ponieważ tylko tak możemy ćwiczyć bez obaw o swoje zdrowie. Podłoga dedykowana na siłownię wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, jakim jest mieszanka gumy z kauczukiem. Dzięki temu taka podłoga nie pęka, ani się nie kruszy. Niejednokrotnie zdarza się tak, że wypadnie nam z rąk sztanga lub hantel. Właśnie dlatego stosowana jest tak gruba warstwa gumy i kauczuku, aby upadek wyżej wymienionych przedmiotów był amortyzowany. Poszczególne elementy podłogi wykonane są w formie puzzli, dzięki temu ułożenie takiej podłogi jest bardzo łatwe. Bez najmniejszych problemów poradzimy sobie z tym sami. Tego rodzaju podłogi dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Najpopularniejszym kolorem jest czarny, ponieważ taka podłoga jest najbardziej uniwersalna. Podłogi sportowe na siłownie posiadają wszystkie niezbędne atesty, dzięki temu mamy pewność, że są one w pełni bezpieczne. Więc bez żadnych obaw możemy stosować tego rodzaju podłogi nawet w publicznych siłowniach.

Wyżej opisaną podłogę możemy kupić za pośrednictwem internetu. Jeden metr kwadratowy takiej podłogi o grubości dwóch centymetrów kosztuje około trzydziestu złotych. Tego rodzaju podłoga sprawdza się świetnie zarówno na profesjonalnych, jak i prywatnych siłowniach. Jak już wcześniej wspomniałem, ułożenie takiej podłogi jest bardzo łatwe, nie musimy wynajmować żadnej profesjonalnej firmy, montażu możemy dokonać samodzielnie. Do wyboru mamy podłogi o różnych grubościach, najcieńsza z nich ma pół centymetra, a najgrubsza około pięciu centymetrów.