Poćwicz pod chmurką

 

Długo trwała nasza batalia, ale w końcu się udało. Od dawna liczyliśmy, że w parku przy naszej kamienicy wreszcie powstanie siłownia napowietrzna. Całkiem niedawno pojawił się tam plac zabaw, więc wydaje nam się, że dwa tego typu obiektu idealnie się uzupełniają. Wnioskowaliśmy do Urzędu Gminy i w końcu udało się znaleźć fundusze.

Warto spędzić czas na siłowni zewnętrznej

siłownia zewnętrznaMiejsca, w których można ćwiczyć, i to w dodatku na świeżym powietrzu, zyskują popularność od lat. W całym kraju pojawiają się ich setki. Nie ma się co dziwić. Wystarczy spojrzeć, jakim zainteresowaniem się cieszą. Na siłowniach napowietrznych ćwiczy młodzież, dorośli, także seniorzy chętnie pojawiają się w takich miejscach. Przy okazji jakichś lekkich ćwiczeń mogą ze sobą porozmawiać. To także ważny argument za tym, by siłownia zewnętrzna pojawiła się w okolicy. Co oferuje takie miejsce? Przede wszystkim wiele urządzeń, na których można ćwiczyć mięśnie różnych partii ciała. Są to zarówno bardziej skomplikowane ćwiczenia, jak również zupełnie proste, z którymi każdy spokojnie sobie poradzi. Można więc popracować nad mięśniami czy sprawnością nóg, rąk, pleców. Na terenie siłowni znajdziecie więc, tak przynajmniej jest w naszym przypadku, wiosła, drążki, steppery, twistery i mnóstwo innych urządzeń. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo od kiedy plenerowa siłownia stanęła w parku, codziennie korzysta z niej wiele osób. Przy okazji udaje się też nawiązać wiele nowych znajomości.

Siłownie zewnętrzne to już stały element krajobrazu w polskich wsiach i miastach. Dzięki ich istnieniu gminy zaświadczają, że dbają o rozwój swoich mieszkańców. Dzisiaj modna miejscowość musi posiadać siłownię, by rzeczywiście być modną. A mieszkańcy mają okazję spędzać czas zdrowo, aktywnie i wśród znajomych.