Parkiet i klej pozostały po nim

Każdy, kto miał na swojej podłodze parkiet zdaje sobie sprawę, jaka warstwa kleju zostaje po jego ściągnięciu. Niektórzy nie mogą sobie zn im poradzić, a przed robieniem innego typu podłogi należy to miejsce całkowicie wyczyścić. W takim wypadku warto jest zamówić specjalistę, który zajmie się przeczyszczeniem podłogi. Będzie ona wyglądać dosłownie taki sposób, jak przed położeniem parkietu.

Usuwanie kleju z podłogi

usuwanie kleju po parkieciePo parkiecie często pozostaje dość gruba warstwa kleju. Można go się pozbyć na dwa sposoby. Niektórzy zaczynają usuwanie kleju po parkiecie od zdjęcia fizycznego tej warstwy. Czasami jest to możliwe i nie uszkodzi się przy tym betonu. W innych wypadkach trzeba do tematu podejść zupełnie inaczej. Po pierwsze, należy użyć środków chemicznych. To one rozpuszczą klej do takiej postaci, w której możliwe będzie oderwanie go od podłogi, bez naruszenia struktury betonu. Robi się to pod wpływem wysokiego ciśnienia, zazwyczaj przez sprężarki. Często klej trzeba delikatnie odciąć od podłogi, na przykład przy pomocy łopaty. Być może to dziwnie zabrzmi, ale jest to również bardzo skuteczna metoda. Najlepiej jest korzystać przy tym z pomocy specjalistów od podłóg. To oni powinni usunąć klej, a następnie zabrać się za wykonywanie podłogi. Rzadko polecaną metodą na pozbycie się kleju jest delikatne szlifowanie posadzki. Jeśli się to wykonuje, to tylko w domach jednorodzinnych ze względu na hałas.

Nieważne w jaki sposób do tego podejdziesz. bardzo znaczące jest to, czy po usunięciu kleju podłoga zostanie równa. Specjaliści przy użyciu preparatów chemicznych doskonale zmiękczą klej. Jego usunięcie nie będzie już tak problematyczne. Aby to zrobić trzeba zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę. Nie jest to trudne, ponieważ pracę wykonuje się w pomieszczeniu zamkniętym.